تذكر نمكی به جهانپور درباره توییت جنجالی

تذكر نمكی به جهانپور درباره توییت جنجالی

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه ای به دکتر کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ضمن اشاره به برخی حواشی پیرامون گفتمان درمورد واردات واکسن در فضای مجازی، اظهار داشت: صبوری، تاب آوری و خوشرویی در کردار و بهره گیری از واژگان نفیس و پاکیزه در گفتار، انتظار همه فرهیختگان، بزرگان و مردم شریف و نجیب و قدرشناس کشور از همه ماست.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، در نامه دکتر سعید نمکی خطاب به جهانپور آمده است: « به تازگی در فضای مجازی مطالبی از شما منتشر گردید که بمحض اطلاع خواستم تا به نحوی شایسته و با گفتمان در شأن مجموعه نظام سلامت، کدورت را از اذهان بزدایید و فضای درهم ریخته را مرمت کنید و اشاره کردم هرگونه تأخیر و تعلل در این ترمیم دوستانمان را شگفت زده تر، مردم بی خبر را رنجورتر و اندکی را که سد راه سو استفاده هایشان بوده ایم، آماده تر برای سوارشدن بر ارابه تخریب و شخم زدن مغرضانه دستاوردهای پرارزش ایام پرملالمان خواهد نمود.
تلاش کردیم در این روزگاران سخت، در اوج کاستی های ناشی از تحریم های مالی بیرونی و گاها عاطفی درونی بی توجه به رانش ها و کشمکش های فضای سیاسی کشور و در زیر بار آثار سیل، زلزله، آنفلوآنزا و کرونا فقط به مردم و نجات شان از این بلای تاریخی بیندیشیم و با صبوری، خوشرویی، خستگی ها و بی خوابی های مستمر خود و همکاران جان برکف را به تاب آوری بدل نماییم تا مردم دلگرم باشند و نهراسند که شاید مدافعان سلامت کشورشان وامانده اند و چهار موج هولناک را با جمیع کاستی ها به لطف الهی مدیریت کردیم و مردم مهربان این سرزمین بخوبی می فهمند و کریمانه پاسدار خدمتگزاری صادقانه مدافعان سلامتند. برای کاستن از تلخی لحظه های جانکاه این ایام سخت گفتمانی تازه را برگزیدیم و با شیرینی قند پارسی ادبیات کهن این سرزمین درآمیختیم و حتی سخنان نامربوط را با شعری، طنزی، تمثیلی برگرفته از گنجینه نفیس هنر و ادب دیرینه این سرزمین پاسخ گفتیم تا اندیشه های پریشان و خسته مردم را مشوش تر و منزلت خود را نازل تر نکنیم.
اینک گفتار و نوشتاری با واژه های زمخت حتی برای آنان که دشنام می دهند، شان مجموعه صبور و بردبار نظام سلامت نیست. گفتمان سخیف در ذهن دیگران خفیفمان می کند و نخبه را گویش پخته باید و خدمتگزاران صبور را تندخویی و درشت گویی نشاید. در همین کارزارهای تبلیغاتی انتخاباتی برخی از دوستان 16 ماه زحمت ما را چطور به چالش کشیدند؟ و ما فقط با طنز و شوخی از کنارش گذشتیم.
صبوری، تاب آوری و خوشرویی در کردار و بهره گیری از واژگان نفیس و پاکیزه در گفتار، انتظار همه فرهیختگان، بزرگان و مردم شریف و نجیب و قدرشناس کشور از همه ماست.
کرونا می رود، البته نه چندان زود همانگونه که اجدادش رفتند و ما هم می رویم همانگونه که پیشینیانمان رفتند و آنچه می ماند، پژواک زیبایی ها و زشتی های گفتار ماست در زیر این گنبد مینا و نیکی ها و بدی های رفتار ماست که ثبت می شود در صفحه تاریخ این سرزمین کهن.
که به قول خواجه شیراز:
بر این رواق زبرجد نوشته اند به زر
که جز نکویی اهل کرم نخواهد ماند»1400/04/07
23:24:04
5.0 / 5
1190
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد