مدیر بخش اروپایی سازمان جهانی بهداشت هشدار داد:

اروپا در تسخیر ویروس جهش یافته دلتا

اروپا در تسخیر ویروس جهش یافته دلتا

به گزارش سلامت باشی مدیر بخش اروپایی سازمان جهانی بهداشت اخطار داد که نوع جهش یافته ویروس کرونا به نام «دلتا» که در هند شناسایی شده بود و قدرت سرایت بسیار زیادی دارد درحال تبدیل شدن به یک همه گیری جدید در اروپاست چونکه خیلی از کشورها محدودیت ها همچون فاصله گذاری اجتماعی و سفر به خارج از مرزها را کاهش داده اند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر "هانس کلوژ" مدیر بخش اروپایی سازمان جهانی بهداشت خاطر نشان کرده است: برخی واکسن های کرونا افراد بالای ۶۰ سال و گروه های پرخطر را مقابل ویروس جهش یافته دلتا، محافظت نمی کنند.
همچنین دکتر هانس کلوگه، مدیر منطقه ای این سازمان هم ضمن اخطار نسبت به احتمال تکرار اشتباهات گذشته اظهار داشت: در تابستان گذشته موارد مبتلا شدن بین نسل های جوان به تدریج افزایش یافت و سپس به گروه های سنی بالاتر هم سرایت کرد و منجر به تجدید حیات این ویروس ویرانگر در منطقه و مرگ ومیر تعداد زیادی از افراد در پاییز و زمستان ۲۰۲۰ شد.
او تصریح کرد: بیایید این اشتباه را تکرار نکنیم.
به گزارش نیویورک پست، مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا از مردم خواست از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند. وی همینطور خواهان افزایش واکسیناسیون و اجرای پروتکلهای بهداشتی در سرتاسر اروپا شد ولی در عین حال افزود که واکسیناسیون عمومی نمی تواند به تنهایی از منطقه محافظت کند. پیشتر هم سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا که از کشور هند آغاز شد، در کشورهایی اروپایی مثل انگلیس، ایتالیا، آلمان، سوئیس و بلژیک به رغم افزایش واکسیناسیون اخطار داده بود.1400/03/27
11:15:52
5.0 / 5
1282
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد