تولید مواد مؤثره ۴ دارو از جانب یك شركت دانش بنیان

تولید مواد مؤثره ۴ دارو از جانب یك شركت دانش بنیان

به گزارش سلامت باشی محققان یكی از شركت های دانش بنیان به دانش فنی تولید ماده موثره داروی درمان دیابت و پیشگیری از سكته قلبی دست پیدا كردند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، شهرام اقدامیان، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان از تولید ماده موثره برای تولید داروی جدید در حوزه بیماری دیابت اطلاع داد و اظهار داشت: این ماده مؤثره برای تولید داروی "سیتاگلیپتین" کاربرد دارد که پیش از این وارداتی بود.
اقدامیان، میزان مصرف سالیانه کشور به این ماده مؤثره را ۸ تا ۱۵ تن دانست و افزود: پارسال ۴ تن از این ماده را تولید کردیم و در اختیار شرکت های دارویی قرار دادیم و امسال هم به دلیل تولید داخلی، واردات آن ممنوع گردید و شرکت ما توانایی تولید میزان مورد نیاز از این ماده را برای رفع نیاز شرکت های دارویی دارد.
وی، سیتاگلیپتین را دارویی دانست که در کنترل قند خون و مقدار انسولین تولید شده در بدن مؤثر است و تصریح کرد: این دارو نسل جدید داروهای دیابت است.
اقدامیان، ماده موثره برای تولید داروی قلبی "کارودیلول" را از دیگر دستاوردهای این شرکت نام برد و خاطرنشان کرد: این دارو برای پیشگیری از حمله قلبی کمک زیادی به بیمار می کند. این ماده مؤثره هم پیش از این از خارج کشور وارد می شد؛ اما هم اکنون این شرکت دانش بنیان توانایی رفع نیاز کل کشور به این ماده را دارد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، تولید ماده مؤثره داروی "سیپروهپتادین" از دیگر محصولات تولیدی این شرکت دانش بنیان است و از این ماده در تولید داروی ضد حساسیت و اشتهاآور استفاده می شود. گاباپنتین ماده مؤثره دیگری است که توسط این محققان تولید می شود. این محصول یک داروی ضد تشنج است که تعداد دفعات تشنج را می کاهد.1399/03/13
13:44:22
5.0 / 5
2364
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد