در گفت وگو با سلامت باشی اعلام شد

نگرانی از كرونای هندی در ۳ استان

نگرانی از كرونای هندی در ۳ استان

به گزارش سلامت باشی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ضمن تشریح وضعیت بیماری در کشور و مراجعات کرونایی به بیمارستان ها، اظهار داشت: از آنجایی که لود بالایی از بیماران بدحال در موج چهارم اپیدمی در ICUها بستری شدند، گسترش ریوی بیماری امکان کمک رسانی به بیمار را عملی نمی کند،  به همین دلیل این بیماران فوت کرده و می بینیم که آمارهای روزانه متفاوت می باشد.


دکتر مسعود مردانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به وضعیت کرونا در کشور و وضعیت مراجعات به بیمارستان ها، اظهار داشت: مراجعین جدید مبتلا به کرونا به بخش های بیمارستانی به صورت قابل ملاحظه ای کاهش یافته است و خوشبختانه تخت های ای سی یو عموما اشغال نیستند و تخت های خالی به میزان زیاد وجود دارد. میزان مرگ و میر هم به تدریج درحال کاهش است.
وی ادامه داد: البته به جز استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان که چند شهرستان وضعیت قرمز دارند و همینطور یک شهر در کرمانشاه، بقیه شهرهای کشور در وضعیت نارنجی یا زرد قرار دارند. امید داریم که شهرهایی که در وضعیت نارنجی قرار دارند، به سمت زردشدن رفته و شهرهای زرد هم بالاخره برای نخستین بار به سمت شهر سفید تغییر پیدا کنند.
مردانی درباره شناسایی جهش های جدید کرونا در کشور هم اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون مشکل عمده در استانهای بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان نگرانی از بروز ویروس جهش یافته هندی است. ازاین رو باید مواظب باشیم که این ویروس در کشور گسترش پیدا نکند.
چرایی نوسان در تعداد فوتی ها وی درباره چرایی نوسان در میزان فوتی های روزانه ناشی از کرونا هم اظهار داشت: میزان مرگ و میر واقعی از میزان مرگ رسمی که اعلام می شود، بالاتر است. منتها از آنجایی که لود بالایی از بیماران بدحال در موج چهارم اپیدمی در ICUها بستری شدند و بیمارانی که وضعیت ریوی شان بدتر شده و بیماری گسترش یافته، گسترش ریوی بیماری امکان کمک رسانی به بیمار را عملی نمی کند، بنابراین این بیماران فوت کرده و می بینیم که آمارهای روزانه متفاوت می باشد. حجم بیماران بدحال همچنان در بیمارستان ها وجود دارد، البته که نسبت به قبل کمتر شده است.
مردانی اظهار داشت: فکر می کنم حداقل تا دو الی سه هفته دیگر، میزان مرگ های سه رقمی ادامه داشته باشد.
منبع:

1400/03/23
09:23:19
5.0 / 5
1182
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد