در گفت وگو با مهر مطرح شد؛

تصمیم وزارت بهداشت برای سال تحصیلی جدید

تصمیم وزارت بهداشت برای سال تحصیلی جدید

سلامت باشی: معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در ارتباط با شرایط حضور دانش آموزان در کلاس های درس در سال تحصیلی آینده، توضیحاتی ارائه داد.محسن فرهادی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: تمام تلاش وزارت بهداشت و همین طور وزارت آموزش و پرورش این است که سال تحصیلی آینده با حضور دانش آموزان شروع شود.
وی با عنوان این مطلب که صحبت از نحوه شروع سال تحصیلی دانش آموزان زود است، اضافه کرد: باید جلو برویم و ببینیم شرایط واکسیناسیون چگونه پیش خواهد رفت.
فرهادی با تاکید بر واکسیناسیون معلمان، اشاره کرد: اگر پیک بعدی کرونا را نداشته باشیم و برنامه واکسیناسیون نیز به خوبی جلو برود، می توان امیدوار بود که کلاس های درس دانش آموزان بصورت حضوری تشکیل گردد.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در عین حال افزایش رعایت پروتکل ها به بالای ۹۰ درصد را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: الان رعایت پروتکل ها در حدود ۷۰ درصد است و این کافی نیست.
فرهادی اضافه کرد: البته باید یک موضوع را مورد توجه قرار دهیم که اگر قرار شد کلاس های درس بصورت حضوری تشکیل گردد، مثل سابق نخواهد بود.
وی گفت: بطور قطع کلاس های درس دانش آموزان در سال تحصیلی آینده، با رعایت پروتکلهای ویژه صورت خواهد گرفت و اینطور نیست که بخواهیم دانش آموزان مثل قبل سر کلاس های درس حاضر شوند.
به گفته فرهادی، تشکیل کلاس های درس بصورت حضوری با رعایت فاصله گذاری فیزیکی خواهد بود. ضمن این که برخی کلاس ها نیز در فضای مجازی تشکیل خواهند شد.
وی اضافه کرد: آنچه مسلم است این که بخواهیم بگوییم سال تحصیلی آینده دانش آموزان به چه شکل شروع خواهد شد، درحال حاضر زود است و باید ببینیم شرایط واکسیناسیون و رفتار ویروس چگونه پیش خواهد رفت.


منبع:

1400/03/22
14:11:12
5.0 / 5
1234
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد