فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران:

الكترونیكی شدن خدمات سلامت اجتناب ناپذیر است

الكترونیكی شدن خدمات سلامت اجتناب ناپذیر است

به گزارش سلامت باشی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: خدمات الکترونیک سلامت یکی از نیازهای قطعی نظام سلامت به حساب می آید و بر خلاف نگاه های اولیه که این خدمات را غیرضروری می دانستند، هم اکنون الکترونیکی شدن خدمات سلامت و بخصوص اجرای نسخه نویسی الکترونیک اجتناب ناپذیر است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، علیرضا زالی درباره اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک اضافه کرد: خدمات الکترونیکی سلامت منجر به افزایش دسترسی، شفافیت، سرعت بالا در عرضه خدمات شده و در اجرای برنامه های مبتنی بر مشتری مداری مفید خواهد بود.
وی افزود: حلقه اصلی خدمات الکترونیک سلامت، نسخه الکترونیکی است که اجرای آن به پشتوانه غنی نیاز دارد. نظر سازمان بیمه سلامت هم همواره این بوده که با اجرای برنامه های آموزشی و تعامل با دانشگاه های علوم پزشکی، طرح نسخه نویسی الکترونیکی در حداقل زمان ممکن اجرایی شده و از صاحبان این فرایند هم استفاده گردد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران بیان نمود: برای تکمیل طرح نسخه نویسی الکترونیک به هماهنگی ها و همراهی هایی نیاز است که دانشگاه های علوم پزشکی هم در این حوزه اعلام آمادگی کرده اند.
بنابر اعلام وبدا، زالی اضافه کرد: ریل گذاری مناسبی در زمینه اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک انجام شده و در آینده هم این مسیرادامه پیدا می کند، چونکه اجرای این موارد اجتناب ناپذیر است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: شیوع کرونا به ما نشان داد که باید مراودات جدیدی در حوزه خدماتی و اداری شکل بگیرد و اگر این طرح پیش از شیوع بیماری کووید ۱۹ پیشرفت مناسبی پیدا می کرد، لزوم آن بیشتر حس می شد و استفاده از فرآیندهای الکترونیک و کاهش رفت و آمدهای فیزیکی به دلیل شیوع کرونا، به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک شتاب مناسبی داده است.
منبع:

1400/03/17
12:27:03
5.0 / 5
1484
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد