رییس سازمان غذا و دارو مطرح كرد

جهش تولید در واكسنهای ایرانی كرونا در تابستان

جهش تولید در واكسنهای ایرانی كرونا در تابستان

به گزارش سلامت باشی رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به این که تا پیش از اختتام سال تمام جمعیت هدف واکسینه خواهند شد، اظهار داشت: پیش بینی می نماییم تولید واکسن کرونا در تیر ماه به 3 میلیون دز رسیده و از شهریورماه این عدد به 10 میلیون دز در ماه افزایش یابد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بنابر اعلام وبدا، دکتر محمدرضا شانه ساز در یک برنامه تلویزیونی اظهار نمود: در تابستان جهشی در تولید و عرضه واکسن های ایرانی خواهیم داشت، به این معنا که تقریباً همه گروه های خطرپذیر جامعه در تابستان واکسینه خواهند شد که این افتخار بزرگی شمرده می شود.

وی با اعلان اینکه بزودی واکسن های ایرانی در کشور عرضه خواهد شد، اضافه کرد: افتخار ما این است که واکسیناسیون را با واکسن های داخلی خودمان پیگیری خواهیم کرد، البته این به این معنا نیست که از واکسن های خارجی استفاده نخواهیم کرد، بلکه از آنها برای افزایش سرعت واکسیناسیون بهره خواهیم برد.

معاون وزارت بهداشت با اعلان اینکه هم اکنون بین کشورهای دنیا رقابت بزرگی برای خرید واکسن وجود دارد، اظهار داشت: در حوزه داروی وارداتی و واکسن، هنگام انتقال ارز، انواع و اقسام سخت گیری ها و شیطنت ها با بهانه تحریم صورت می گیرد و اجازه نمی دهند واکسن و داروی مورد نیاز مردم را به آسانی وارد کشور نماییم، همین طور در تهیه محیط کشت و مواد مورد نیاز برای تهیه واکسن و تجهیزات مرتبط که کشورهای بسیار محدودی تولیدکننده آنها هستند نیز نقل و انتقال پول بسیار با دشواری هم راه است.

وی اشاره کرد: برای تولید نیازمندی های خود با اتکا به تولید داخل برنامه ریزی داریم و شرکت های دانش بنیان ما به کمک آمده اند و حتی در عرصه تولید محیط کشت و سایر اقلام مورد نیاز در تولید واکسن هم ورود کرده اند.
منبع:

1400/03/10
22:59:47
5.0 / 5
1468
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد