آغاز طرح پویش ملی ایران دیار نفس

آغاز طرح پویش ملی ایران دیار نفس

به گزارش سلامت باشی همزمان با فرا رسیدن روز ملی اهدای عضو، کشور همگام با طرح پویش ملی ˮایران، دیار نفسˮ به استقبال تقدیر از خانواده های بخشنده و نوعدوستی می رود که با دریافت تصمیم به اهدای اعضای عزیزان مرگ مغزی شان در آن لحظات بحرانی، تا کنون باعث نجات جان بیشتر از ۷۰ هزار بیمار نیازمند به پیوند شده اند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، این طرح از تاریخ ۲۵ تا ۳۱ اردیبهشت در سرتاسر کشور و با همکاری انجمن اهدای عضو ایرانیان، مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت، صدا و سیما، معاونت مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان ‎های مرتبط شهرداری تهران و کلانشهرهای ایران برگزار می گردد.
"یکی بود، هنوزم هست" کلیدی ترین شعار پویش کشوری "ایران، دیار نفس" می باشد و مقرر است به مدت یک هفته در کشور حال و هوای معنویت فرآیند اهدای عضو با محوریت فرهنگ ایثار و نوعدوستی ایجاد شود.
این پروژه ملی در جهت نهادینه سازی هرچه بیشتر فرهنگ اهدای عضو در جامعه و با اهداف یادبود فرشتگان ماندگار اهداکننده عضو، تقدیر از نوعدوستی و بخشندگی خانواده های آنها، ارتقای آگاهی جامعه در مورد چرخه اهدای عضو در ایران و غیرقابل برگشت بودن پدیده مرگ مغزی، تشکر از تیم های تخصصی اهدا و پیوند اعضا و مسئولین ذیربط کشور و همینطور قدردانی از سفیران و نام آوران و حامیان همیشگی این فرآیند انسان دوستانه برگزار می گردد.
پویش کشوری "ایران، دیار نفس" تلاش می کند با فرهنگسازی مناسب به هموطنان نیازمند پیوند، کیفیت زندگی بالاتری را هدیه کند. نباید فراموش کرد، زمان رضایت به اهدای عضو هم از معیارهای بسیار مهم این فرآیند است؛ چون که روز به روز و ساعت به ساعت، از تعداد و کیفیت اعضا و نسوج قابل پیوند، کم می شود.
لازم به ذکر است که سالانه به علت عدم رضایت خانواده های افراد مرگ مغزی به اهدای عضو، بیشتر از ۷۰۰۰ عضو پیوندی رهسپار خاک می شوند و این در شرایطی است که از ۲۵۰۰۰ بیمار نیازمند پیوند عضو در فهرست های انتظار کشور، روزانه ۷ تا ۱۰ نفر (هر ۲ تا ۳ ساعت یک نفر) و یا به عبارتی سالانه ۳۰۰۰ نفر جان خویش را از دست می دهند و اصلی ترین عامل در خاکسپاری این اعضای با ارزش و عدم رضایت خانواده ها، عدم آگاهی کامل جامعه از مرگ قطعی بودن مرگ مغزی است.
شما هم می توانید با دریافت کارت اهدای عضو از راه ارسال کد ملی خود به سامانه پیامکی ۳۴۳۲ و یا رفتن به سامانه ملی دریافت کارت اهدای عضو به آدرس www.ehdacenter.ir و همینطور با پیوستن به طرح سفیران اهدای عضو با رفتن به آدرس سامانه فوق، در این پویش ملی میهنی شرکت نمایید.
انتهای ‍‍پیام


1400/02/31
18:34:00
5.0 / 5
1266
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد