محققان می گویند؛

قرارگیری در معرض آفت كش ها و خطر زایمان زودهنگام

قرارگیری در معرض آفت كش ها و خطر زایمان زودهنگام

به گزارش سلامت باشی مطالعه جدید نشان داده است قرارگیری در معرض مواد شیمیایی موجود در حشره کش ها با زایمان زودهنگام مرتبط می باشد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، محققان دانشگاه میشیگان دریافتند وجود ماده شیمیایی در ادرار زنان در اواخر حاملگی با بالا رفتن خطر زایمان زودهنگام مرتبط بود.
«مونیکا سیلور»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «به خوبی مشخص شده است که نوزادانی که زودرس بدنیا می آیند با افزایش خطرات سلامت در بلندمدت مواجهند و نتایج این تحقیق، لزوم مطالعات بیشتر در این حوزه را نشان داده است.»
محققان این مطالعه، گلیفوسات و آمینومتیل فسفونیک اسید (AMPA)، یکی از اجزای اولیه علف کش ها، را با آزمایش ادرار اندازه گیری کردند، چونکه این مواد شیمیایی توسط پستانداران متابولیزه نمی شوند. آنها ادرار ۲۴۷ زن آبستن را در هفته های ۱۶-۲۰ و ۲۸-۲۸ حاملگی اندازه گیری کردند.
با بررسی زایمان های زودرس (نوزادانی که در کمتر از ۳۷ هفته حاملگی متولد شده بودند) و مقایسه آنها با گروه کنترل، تیم تحقیق دریافت که احتمال زایمان زودرس در زنان با غلظت بالاتر گلیفوسات و AMPA در ادرارشان به شدت بالاست.

1400/02/31
15:05:58
5.0 / 5
1234
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد