یافته محققان انگلیسی؛

داروهای قلبی در كاهش ریسك مبتلا شدن به آرتروز موثرند

داروهای قلبی در كاهش ریسك مبتلا شدن به آرتروز موثرند

سلامت باشی: نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است داروهای قلبی متداول مسدودکننده بتا امکان دارد ریسک آرتروز لگن و زانو و همینطور درد ناشی از آنها را کاهش دهند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، «جورجینا ناکافرو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ناتینگهام انگلستان، در اینباره می گوید: «روماتیسم مفصلی شایع ترین نوع آرتروز است و ۱۵ درصد کل جمعیت درگیر این بیماری هستند.»
به گفته محققان، «هیچ درمان خاصی برای روماتیسم مفصلی وجود ندارد و داروهای مورداستفاده فعلی دارای اثر متوسطی برای درد آتروز بوده و داروهایی مانند NSAID ها و مخدرها هم دارای عوارض جانبی هستند.»
محققان در مطالعات خود مشاهده نمودند داروهای قلبی معروف به مسدودکننده های بتا باعث کاهش درد ناشی از روماتیسم مفصلی می شوند.
محققان در این مطالعه، داده های حدود ۱۱۲ هزار فرد ۴۰ سال به بالا را در بریتانیا مورد بررسی قرار دادند.
طبق این مطالعه، تجویز یک دوره مسدودکننده بتا با کاهش ریسک آرتروز زانو، درد زانو و درد مفصل ران در مراقبت های اولیه همراه بود.
دو نوع متداول مسدودکننده بتا، یعنی پروپرانولول و آتنولول، هر دو با شیوع کمتر آرتروز زانو و درد زانو همراه بودند.
به گفته ناکافرو، «یافته های ما نشان داده است که آتنولول می تواند برای افراد مبتلا به آرتروز در نظر گرفته شود. به همین ترتیب، پروپرانولول امکان دارد مُسکن مناسبی برای افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی و اضطراب به طورهمزمان باشد.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1400/02/30
22:36:15
5.0 / 5
1173
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد