تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان همه گیری كرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان همه گیری كرونا در جهان

سلامت باشی: شمار مبتلایان به بیماری ˮکووید-19ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 164 میلیون و 904 هزار و 78 نفر رسیده و مرگ سه میلیون و 418 هزار و 762 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، همین طور بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۴۳ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۳.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۱ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۲۵.۴ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۷ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۳۹ هزار و هند با بیش از ۲۸۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آنها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۰ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۴ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همین طور روسیه بیش از ۱۱۶ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۸ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۷ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، کلمبیا با بیش از ۸۲ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، ایران با بیش از ۷۷ هزار، لهستان با بیش از ۷۱ هزار و ۹۰۰، آرژانتین با ۷۱ هزارو ۷۰۰، پرو با بیش از ۶۶ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۵ هزار، اندونزی با بیش از ۴۸ هزار و ۴۰۰، اوکراین ۴۸ هزار و ۶۰۰ و ترکیه با بیش از ۴۵ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۳ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۹۴۵ مبتلا، ۶۰۱ هزار و ۳۳۰ قربانی
۲. هند: ۲۵ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۳۳۰ مبتلا، ۲۸۳ هزار و ۲۷۶ قربانی
۳. برزیل: ۱۵ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۴۸۵ مبتلا، ۴۳۹ هزار و ۳۷۹ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۸۹۸ هزار و ۳۴۷ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۴۰ قربانی
۵. ترکیه: پنج میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۸۵ مبتلا، ۴۵ هزار و ۱۸۶ قربانی
۶. روسیه: چهار میلیون و ۹۵۷ هزار و ۷۵۶ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۵۷۵ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۵۰ هزار و ۳۹۲ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۹۱ قربانی
۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۱۶۷ هزار و ۲۵ مبتلا، ۱۲۴ هزار و ۴۹۷ قربانی
۹. اسپانیا: سه میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۴۸ مبتلا، ۷۹ هزار و ۵۰۲ قربانی
۱۰. آلمان: سه میلیون و ۶۱۵ هزار و ۸۹۶ مبتلا، ۸۷ هزار و ۱۴۸ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/02/29
12:09:18
5.0 / 5
1217
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد