اخطار پزشكان هندی نسبت به استفاده از فضولات گاو برای درمان كرونا

اخطار پزشكان هندی نسبت به استفاده از فضولات گاو برای درمان كرونا

به گزارش سلامت باشی پزشکان هندی در مورد باور غلط استفاده از فضولات گاو بعنوان روش درمانی برای بیماری کووید-۱۹ اخطار دادند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، پزشکان هندی با اخطار نسبت به استفاده از فضولات گاو بعنوان روشی در پیشگیری از مبتلا شدن یا درمان بیماری کووید-۱۹ اظهار داشتند که هیچ مدرک علمی دال بر اثربخشی این روش وجود ندارد و در عین حال خطر گسترش بیماری های دیگر از حیوان به انسان را به همراه دارد.
طی هفته های اخیر شیوع کروناویروس در هند فاجعه بار بوده است و هم اکنون بیشتر از ۲۲.۹ میلیون نفر در این کشور به این ویروس آلوده شده و بیشتر از ۲۵۰ هزار نفر هم جان خویش را از دست داده اند. همینطور شرایط بحرانی همه گیری سبب شده شهروندان برای پیدا کردن تخت خالی، کپسول اکسیژن و دارو با مشکل روبرو شوند و خیلی از آنان به علت کمبود امکانات، جان خویش را از دست بدهند.
در ایالت گجرات در غرب هند، بعضی از مردم هفته ای یکبار بدن خویش را با فضولات و ادرار گاو میپوشانند و امیدوارند که سیستم ایمنی خویش را در مقابل بیماری تقویت کرده یا سریعتر روند درمان را طی کنند.
به گزارش سلامت باشی به نقل از خبرگزاری رویترز، پزشکان و محققان هندی و جهان همواره نسبت به استفاده از روشهای غیرمتعارف در درمان بیماری کووید-۱۹ اخطار داده اند چون که می تواند به احساس کاذب امنیت منجر شده و مشکلات پیچیده ای را به همراه داشته باشد.
منبع:

1400/02/21
23:17:58
5.0 / 5
1036
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد