معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران:

۳۰۰ تیم برای انجام واكسیناسیون آماده شده اند

۳۰۰ تیم برای انجام واكسیناسیون آماده شده اند

به گزارش سلامت باشی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: بیشتر از ۳۰۰ تیم در سه شبکه بهداشتی برای انجام واکسیناسیون آماده شده اند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، علیرضا دلاوری، در نشست هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران، به عرضه گزارشی از وضع تزریق واکسن کرونا در واحدهای زیر پوشش دانشگاه پرداخت و عنوان کرد: در شرایط پاندومی کرونا، واکسیناسیون بعنوان مداخله گسترده جهانی بایستی تقویت شود و تمامی کشورها باید واکسیناسیون را انجام دهند تا جهان احساس امنیت کند، در ایران هم اعلام شده است که ۷۰ درصد کشور باید واکسن بزنند.
وی ضمن اشاره به میزان کارایی واکسن های مختلف و پلتفرم های آنها، اضافه کرد: هم اکنون بیشترین واکسنی که در کشور وجود دارد، آسترازنیکا و سینوفارم است و امیدوارم واکسن های ایرانی هم یکی بعد از دیگری به چرخه تولید وارد شوند. خوشبختانه واکسن هایی که تابحال در کشور وارد شده (غیر از اسپوتنیک) همگی در شرایط عادی دما نگهداری می شوند.
دلاوری ضمن اشاره به برگزاری ۵۶ وبینار آموزشی برای تزریق واکسن، اظهار داشت: بیشتر از ۳۰۰ تیم در سه شبکه بهداشتی برای انجام واکسیناسیون آماده شده اند. در بعضی از مراکز حتی در ایام تعطیل ۸۶۰ واکسن تزریق شده است و روزانه نزدیک به ۳ هزار و ۸۰۰ تزریق در مراکز انجام می شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، از ساماندهی مراکز واکسیناسیون و آمادگی گروه های مختلف اطلاع داد و خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۱ فریزر با دمای منهای ۲۰ درجه برای نگهداری واکسن اسپوتنیک خریداری شده است و تقریباً تنها دانشگاهی هستیم که با همکاری شرکت دانش بنیان، حسگرهای دیجیتال تحت وب در تمامی یخچال ها نصب کرده ایم. بی و بانک و اتاق سرما با سیستم های امنیتی بالا به راه افتاده است. همینطور با خرید یک دستگاه کامیون یخچال دار، مشکلی برای نگهداری و جابجایی واکسن نخواهیم داشت و عملاً زنجیره سرما تکمیل شده است.
وی اظهار داشت: سفارش ما این است که همه کارها از راه معاونت بهداشت هماهنگ شود. تا کنون ۷۰ درصد از میزان واکسن دریافتی، تزریق شده است. در این شرایط برخی مراکز را برای بیماران خاص در نظر گرفته ایم. همینطور با همکاری شهرداری بعضی از پارک ها، فرهنگسراها و سوله ها را برای واکسیناسیون عمومی آماده سازی کرده ایم.
دلاوری حجم واکسیناسیون عمومی را بالا خواند و اظهار داشت: اگر وارد بحث واکسیناسیون عمومی شویم فقط سهم دانشگاه ما ۲۵ هزار دوز واکسن در روز می شود (باید حدود ۸ برابر نیروهای کنونی ساماندهی کنیم) در این شرایط محیط های عمومی و روباز همچون پارک ها را در نظر گرفته ایم و پزشک یا اورژانس ۱۱۵ اساسا حضور خواهند داشت.


منبع:

1400/02/21
10:59:06
5.0 / 5
1385
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد