سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا اعلام كرد

شرط وزارت بهداشت برای برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم

شرط وزارت بهداشت برای برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا شروط برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم آموزش و پرورش را اعلام و تصریح کرد که نتیجه نهایی تصمیم گیری درباره این موضوع، شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا مشخص خواهد شد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رییسی درباره وضعیت برگزاری امتحانات دانش آموزان با عنایت به شرایط کرونایی، اظهار داشت: به صورت کلی در زمینه بحث امتحانات جلسه ای در کمیته تخصصی برگزار و در این حوزه بحث های مختلفی عنوان شد و نظرات مختلفی وجود داشت که وزارت آموزش و پرورش هم حضور داشتند.
وی اضافه کرد: نخستین نکته ای که باید خیلی روی آن تاکید نماییم و از نظر آموزش و پرورش هم قطعی است و همه هم آنرا در کمیته پذیرفتند، بحث حضوری بودن است. اینکه امتحان پایه نهم و دوازدهم به علت اینکه سرنوشت ساز است برای دانش آموزان صرف نظر اینکه زمانش کی باشد، تصمیم گرفته شد که حتما باید حضوری باشد. سایر پایه ها امتحانات شان به صورت غیرحضوری برگزار می گردد.
رییسی افزود: حال اینکه این امتحانات چه زمانی برگزار شود، استدلال آموزش و پرورش این بود که فرض کنید پایه دوازدهم که می خواهد امتحان دهد، مدارس در مناطق خودشان برگزار می کنند و احتیاج به جابجایی زیاد داشن آموز نیست و در منطقه خودش امتحان می دهند. در عین حال بگونه ای برنامه ریزی می کنند که آن روزی که در یک مدرسه امتحان برگزار می شود، فقط پایه دوازدهم آن مدرسه حضور دارد و نهایتا 25 تا 26 نفر هستند که گفتند حداقل 10 کلاس داریم و در هر کلاس دو نفر می نشیند و پنجره هم باز است و تهویه مناسب هم باشد و با ماسک بشینند و زمان امتحان هم کمتر از دو ساعت است. ضمن اینکه از فضای باز هم در مدرسه میتوان بهره برد و از نظر خطر بیماری خیلی مشکلی نیست.
وی تصریح کرد: گرچه ما از نظر وزارت بهداشت با هرگونه تجمعی مخالفیم، اما به هر صورت از آنجایی که اصرار بود که امتحانات این دو پایه حضوری برگزار شود؛ اگر مقرر است برگزار شود، پروتکل ما این است؛ باید تجمعی انجام نشود، در کلاس تعداد خیلی کم باشد، تهویه کلاس مناسب باشد و یا در فضای باز باشد. البته نتیجه نهایی این تصمیم در ستاد ملی که شنبه برگزار می شود، مشخص خواهد شد؛ به صورتی که در ستاد مطرح شده، اعضای ستاد اظهار نظر کرده و ما نتیجه نهایی را اعلام می نماییم.
رییسی اظهار داشت: ازاین رو در زمینه امتحانات اولا در کمیته تخصصی این مورد با حضور همه اعضا شامل آموزش و پرورش و وزارت کشور و... مطرح شد؛ اعلام نمودند که اولا امتحانات این دو پایه حتما باید حضوری باشد؛ دوما در مورد زمان آن هم درباره امتحانات و هم کنکور سراسری فعلاً قرار شد سرجای خودش باشد. البته با رعایت پروتکل هایی که اعلام می شود؛ به صورتی که در هر مدرسه تعداد کمی برای امتحانات حضوری و نهایتا 30 نفر باشند که با عنایت به فضای باز و تعداد کلاس هایی که وجود دارد، میتوان برای این دو پایه به صورت حضوری امتحانات را برگزار کرد. البته شنبه در ستاد ملی در اینباره بحث شده و نتیجه نهایی اعلام می شود.
وی اظهار داشت: البته امکان دارد در روز شنبه و در ستاد تصمیم جدیدی گرفته شود. چونکه نهایتا ستاد ملی است که تصمیم نهایی را خواهد گرفت. امکان دارد عده ای باردیگر مخالفت کنند و باردیگر تصمیم را به کمیته تخصصی بازگردانند تا اصلاح گردد، اما فعلاً تصمیم کمیته تخصصی این است که گفته شد و معمولا تصمیمات کمیته های تخصصی در ستاد اعلام شده و در آنجا تصمیم گیری نهایی انجام می شود.
رییسی اظهار داشت: به صورت کلی شیوه نامه های امتحانات حضوری را از قبل داشتیم که ابلاغ هم شده است و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.
منبع:

1400/02/15
22:43:51
5.0 / 5
1055
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد