وزیر بهداشت:

ایران یكی از بهترین واكسن های كرونا را ساخته است

ایران یكی از بهترین واكسن های كرونا را ساخته است

به گزارش سلامت باشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: امروز قدرت ما به اندازه ای رسیده است که یکی از بهترین واکسن های کرونا را ساخته ایم.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، سعید نمکی در بیست و سومین آئین پویش ره سلامت و مراسم شروع فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای انستیتوپاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا با اعلان اینکه در مدیریت کرونا مدیون افراد بسیاری هستم، گفت: در این بحران تلخی های زیادی را شاهد بودم، خیلی ها دراین زمینه کمک کردند و از آن جمله رئیس انستیتوپاستور ایران بود.
وی با اعلان اینکه ما بعنوان نخستین کشور ۳۶ معبر ورودی را مورد بازرسی قرار دادیم، اظهار داشت: این در حالیست که ما کیت نداشتیم و کار خودرا با کیت های تشخیصی که با چمدان وارد کشور شد کار خودرا شروع کردیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه بعد از ورود این کیت ها تولید انبوه کیت توسط انستیتوپاستور ایران شروع شد، اضافه کرد: امروز قدرت ما به اندازه ای رسیده است که یکی از بهترین واکسن های کرونا را ساخته ایم.
۵۶ روز طول کشید تا به تولید مواد ضدعفونی کننده برسیم
وی با اعلان اینکه ۵۶ روز طول کشید تا از وارد کننده مواد بهداشتی و تجهیزات پزشکی به تولید کننده و صادر کننده این محصولات برسیم، افزود: این امر ممکن نبود جز با عشق و این در حالی بود که خیلی ها می خواستند ما زمین بخوریم و این طور نشد و ما جهادگرانه کار کردیم تا موفق شدیم.
نمکی با اعلان اینکه قرار بود سازمان بهداشت جهانی به کشور هشت میلیون واکسن دهد و با چانه زنی به ۱۶ میلیون دُز رساندیم، اظهار داشت: چهار ماه برای انتقال پول ما را اذیت کردند، با هند، چین و روسیه و کشورهای دیگر مذاکره کردیم و تنها سه هزار و ۱۲۰ صفحه مکاتبه دراین زمینه دارم.
تماس تلفنی دلالان برای فروش واکسن به ایران
نمکی با اعلان اینکه پس از آن که به تولید واکسن ورود کردیم و موفق شدیم تماسهای زیادی برای واردات واکسن به کشور داشتیم، اظهار داشت: در یک موارد دلالان که متوجه ضرر خود شدند تماس هایی را داشتند تا واکسن های خودرا با قیمت های گزاف به ما بفروشند.
۸۵ درصد واکسن کرونا توسط ۷ کشور مصرف می شود
وی با اعلان اینکه واردات واکسن بصورت قطره چکانی در کشور انجام شده است، اظهار داشت: ۸۵ درصد از واکسن دنیا توسط هفت کشور دنیا مصرف می شود و هر چه اضافه بیاید آنرا به مرغ و خروس های خود می دهند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه ایران سرافرازتر از آنست که جلوی دیگر کشورها برای دریافت واکسن دست دراز کند، اظهار داشت: می دانستم که کووید ۱۹ حداقل سه سال کشور را درگیر می کند و باید هر ۶ ماه واکسن تزریق نماییم و بدین جهت باید در کشور به تولید می رسیدیم و باید زیرساخت آنرا فراهم نماییم.
وی با اعلان اینکه خیلی ها در شروع به کار تولید واکسن خیلی ها به ما نیشخند زدند، افزود: امروز نه بعنوان وزیر بهداشت بلکه بعنوان شهروند این سرزمین به شما می گویم که ایران درخشان ترین کشور در حوزه تولید واکسن کرونا در منطقه است.
قطار تولید واکسن در کشور به راه افتاد
نمکی با اعلان اینکه ژنرال های عرصه تولید کرونا کار خودرا کرده اند، اظهار داشت: آنها نه با توییت و نه با نیشخند متوقف نخواهند شد و قطار تولید در کشور راه افتاده است.
وی با اعلان اینکه تولید واکسن کرونا در ۶ پلت فرم در حال انجام می باشد، افزود: همه اقدامات بصورت هماهنگ و نه جزیره ای است و به زودی از تولیدات جدید رونمایی خواهیم کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: واکسن برکت نیز در فاز دو و سه را آغاز نموده و به زودی نتایج آنرا خواهیم دید.
مردمم را عامل آزمایشگاهی تولید واکسن دیگر کشورها نکردم
وی با اعلان اینکه برخی نسبت به چرایی عدم استفاده از فاز سوم کارآزمایی بالینی دیگر واکسن های تولید شده در دیگر کشورها انتقاد داشتند، افزود: دراین زمینه اعلام می کنم که من مردمم را عامل آزمایشگاهی دیگر کشورها قرار نخواهم داد مگر که در تولید واکسن ۵۰ درصد سهم داشته باشیم.


منبع:

1400/02/06
14:07:29
5.0 / 5
1184
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد