معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز اعلام كرد:

ابتلای ۱۰۸ هزار نفر در شیراز به كرونا

ابتلای ۱۰۸ هزار نفر در شیراز به كرونا

سلامت باشی: فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتلای 108 هزار و 625 نفر به کروناویروس در شیراز از شروع شیوع این بیماری تا حالا آگاهی داد.


عبدالرسول همتی شنبه چهارم اردیبهشت در جلسه اعلام آخرین وضعیت آماری شیوع ویروس کرونا در استان فارس، اظهار داشت: از شروع شیوع این بیماری تاکنون، ۸۰۷ هزار و ۹۴۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه و با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۳۱ هزار و ۸۳۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
او اضافه کرد: همین طور از شروع شروع طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۰ هزار و ۹۲۳ مورد تست سریع انجام. از این تعداد ۱۲ هزار و ۷۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
این مقام مسئول بهداشتی در فارس اشاره کرد که در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۴۴ هزار و ۵۴۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان بیماران شناسایی شده از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا به تفکیک شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه پرداخت.
همتی افزود: از مجموع ۲۴۴ هزار و ۵۴۹ مورد شناسایی شده، ۱۰۸ هزار و ۶۲۵ مورد مربوط به شیراز؛ کازرون هفت هزار و ۶۷۷ مورد؛ مرودشت ۶ هزار و ۱۹۱ مورد؛ ممسنی پنج هزار و ۳۶ مورد؛ داراب چهار هزار و ۵۸۲ مورد؛ فیروزآباد چهار هزار و ۲۹ مورد؛ کوه چنار سه و ۳۹۲ مورد؛ آباده سه هزار و ۲۶۹ مورد؛ کوار سه هزار و پنج مورد؛ استهبان دو هزار و ۷۴۹ مورد؛ سپیدان دو هزار و ۵۰۱ مورد؛ لامرد دو هزار و ۳۸۷ مورد؛ اقلید دو هزار و ۳۷۶ مورد؛ نی ریز دو هزار و ۲۵۷ مورد؛ زرین دشت دو هزار و ۲۰۴ مورد؛ فراشبند دو هزار و ۹۰ مورد؛ قیروکارزین دو هزار و ۵۱ مورد؛ رستم هزار و ۹۷۸ مورد؛ ارسنجان هزار و ۸۷۵ مورد؛ زرقان هزار و ۷۲۳ مورد؛ خرم بید هزار و ۶۷۲ مورد؛ پاسارگاد هزار و ۵۱۸ مورد؛ خرامه هزار و ۵۱۷ مورد؛ مهر هزار و ۲۲۹ مورد؛ بوانات هزار و ۲۶ مورد؛ بختگان ۹۳۵ مورد؛ سروستان ۹۳۳ مورد؛ بیضا ۸۸۵ مورد و سرچهان ۵۳۹ مورد بوده و مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.
او، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۶۰۵ نفر اعلام نمود و اضافه کرد: از این تعداد، ۳۴۹ بیمار به سبب وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان خبر جان باختن ۳۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از شروع شیوع بیماری تا حالا را سه هزار و ۸۵۲ نفر اعلام نمود.
عضو ستاد مدیریت بیماری کرونای استان فارس همین طور از بهبودی ۲۱۳ هزار و ۹۲۳ نفر از ابتدا تا حالا آگاهی داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
همتی با اشاره به روند افزایشی موارد مبتلاشدن و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید۱۹، سفارش کرد: مردم مسئولیت پذیر فارس در امتداد همکاری با مجموعه سلامت، در رعایت پروتکلهای بهداشتی کوشا باشند تا بتوانیم مدیریت مطلوب تری در کنترل این بیماری داشته باشیم.
منبع:

1400/02/04
21:51:12
5.0 / 5
1108
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد