تلاش انگلیس برای یافتن داروی كرونا تا پیش از پیك احتمالی پاییز

تلاش انگلیس برای یافتن داروی كرونا تا پیش از پیك احتمالی پاییز

به گزارش سلامت باشی نخست وزیر انگلیس اظهار داشت: امیدواریم قرص یا کپسولی در دسترس قرار گیرد که با استفاده از آن بتوان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را در خانه درمان کرد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، "بوریس جانسون" نخست وزیر انگلیس از آغاز بررسی ها برای یافتن روش ساده درمان کووید-۱۹ اطلاع داد که در خانه به کار گرفته شود.
وی اظهار داشت: امیدواریم قرص یا کپسولی تا فصل پاییز در دسترس قرار گیرد که به مقابله با موج سوم احتمالی کروناویروس کمک نماید.
هدف آن است این داروها در اختیار افرادی قرار گیرد که تست کروناویروس آنان مثبت شده یا در ارتباط با فرد آلوده به این بیماری بوده اند.
برای نخستین بار از ماه سپتامبر آمارها نشان داده است که کمتر از ۲۰۰۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستانهای انگلیس بستری هستند. اما نخست وزیر این کشور اخطار داده است که احتمال بروز موج دیگری از این بیماری امسال وجود دارد.
وی ادامه داد: روند شیوع بیماری در کشورهای دیگر را تحت بررسی داریم و می دانیم که حالا موارد مبتلا شدن در جهان به رکورد بالایی رسیده و بنابراین نمی توان امیدوار بود که کووید-۱۹ در کشور مهار شده باشد.
تمرکز بر درمان ضد ویروسی که اثر عفونت را کم کند، می تواند ابزاری حیاتی در هنگام بروز موج دیگری از بیماری باشد.
در صورتی که استفاده از واکسن موج بیماری را کاهش خواهد داد اما افرادی هستند که در مقابل بیماری مصون نخواهند شد چونکه واکسن در بدن آنان بی تأثیر است یا واکسنی را انتخاب نکرده اند.
به گزارش سلامت باشی به نقل از شبکه خبری بی بی سی، حالا دولت انگلیس به دنبال آن است تا به یافتن روش درمانی کمک نماید که بتوان از تشدید بیماری در افراد آلوده به کرونا جلوگیری کرد.
منبع:

1400/02/01
21:50:40
5.0 / 5
1079
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد