هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره افزایش آمارهای كرونا در هفته های اخیر

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره افزایش آمارهای كرونا در هفته های اخیر

به گزارش سلامت باشی دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: موارد جدید مبتلاشدن به بیماری کووید-19 در جهان برای هشتمین هفته متوالی روند افزایشی داشته است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، "تدروس آدهانوم" دبیرکل سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: موارد جهانی مبتلاشدن به کووید-۱۹ برای هشتمین هفته متوالی بالا رفته است.
وی اضافه کرد: هفته گذشته موارد جدید مبتلاشدن به این بیماری بیش از ۵.۲ میلیون نفر اعلام گردید که بیشترین رقم موارد مبتلاشدن در مدت یک هفته بوده است. همین طور موارد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ برای پنجمین هفته متوالی بالا رفته و الان مجموع فوتی ها در جهان از سه میلیون نفر فراتر رفته است.
به گفته دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، این روال به شکلی پیش رفته که طی ۹ ماه آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری به یک میلیون نفر رسید، سپس ظرف چهار ماه آمار کل فوتی ها از دو میلیون نفر گذشت و این آمار در ظرف سه ماه بعد، از سه میلیون قربانی هم عبور کرد.
به گزارش سلامت باشی به نقل از شبکه خبری سی ان ان، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اضافه کرد: در ماه های اخیر موارد مبتلاشدن و بستری در بیمارستان در بین افراد ۲۵ تا ۵۹ به میزان هشداردهنده ای بالا رفته که می تواند در نتیجه سرایت پذیری بیشتر گونه های ویروس و افزایش تعاملات اجتماعی در بین جوانان باشد.
منبع:

1400/01/31
13:08:07
5.0 / 5
1149
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد