محققان پی بردند؛

واكسن كرونا در افراد پیوند عضو آنتی بادی كافی تولید نمی كند

واكسن كرونا در افراد پیوند عضو آنتی بادی كافی تولید نمی كند

سلامت باشی: پژوهشگران در مطالعه خود به بررسی نحوه پاسخ افراد دارای نقص ایمنی، به نخستین دوز یکی از دو واکسن Moderna و Pfizer پرداختند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، یافته های پژوهشگران دانشگاه جان هاپکینز آمریکا در این مطالعه ناامیدکننده بود و نشان میدهد که تنها ۱۷ درصد آنتی بادی های قابل تشخیص مقابل کروناویروس در بدن این گروه از افراد تولید می شود.
«برایان بویارسکی» سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: این مساله کاملاً در تضاد با افراد دارای سیستم ایمنی سالم واکسینه شده است چونکه تقریباً در همه آنها آنتی بادی کافی در مقابل کووید ۱۹ تولید شد.
در این مطالعه واکنش ایمنی زایی واکسن برای ۴۳۶ گیرنده پیوند ارزیابی شد.
در مدت زمان میانگین ۲۰ روز بعد از نخستین دوز واکسن، پژوهشگران گزارش دادند که فقط ۷۶ نفر از ۴۳۶ شرکت کننده آنتی بادی قابل تشخیص برای کروناویروس داشتند.
محققان همین طور دریافتند که در بین ۷۶ گیرنده پیوند، بیشترین احتمال بروز واکنش آنتی بادی مربوط به افراد زیر ۶۰ سال بود که برای سرکوب سیستم ایمنی، ضد متابولیت استفاده نکرده بودند.
از این رو پژوهشگران به افراد دارای نقص ایمنی هشدار می دهند که پس از واکسیناسیون هنوز هم ممکنست به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شوند و واکسیناسیون به مفهوم مصونیت نیست.


منبع:

1400/01/25
12:10:21
5.0 / 5
1141
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد