كارشناسان بیماری های عفونی در ایالات متحده هشدار دادند

نقش كودكان در انتقال كرونای انگلیسی

نقش كودكان در انتقال كرونای انگلیسی

سلامت باشی: یک متخصص برجسته بیماریهای عفونی در آمریکا هشدار داده است که چهارمین موج کووید-19 در حال انتشار در سراسر این کشور است و همین طور می گوید نوع انگلیسی ویروس کرونا می تواند نسبت به انواع قبل از آن با سهولت بیشتری کودکان را مبتلا کند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، مایکل اوسترهلم، مدیر مرکز مطالعات و سیاست بیماریهای واگیردار در دانشگاه مینه سوتا، می گوید: ایالات متحده در مرز شروع یک موج جدید عفونت کرونا قرار دارد و نوع «بی. ۱.۱.۷» ویروس، یک فصل جدید و بی سابقه است.
او به شبکه ان بی سی اظهار داشت: در موارد شیوع انواع پیشین ویروس، ما به ندرت شاهد ابتلای کودکان زیر هشت سال بودیم و آنها کمتر بیمار می شدند. آنها بیماری را به دیگران سرایت نمی دادند و بنا بر این من یکی از کسانی بودم که از بازگشایی مدارس حمایت می کردم اما سویه «بی. ۱.۱.۷» همه چیز را تغییر می دهد.
اوسترهلم افزود که در طول دو هفته گذشته، بیش از ۷۵۰ آموزشگاه از موارد ابتلای دانش آموزان به نوع جدید ویروس آگاهی داده اند که بگفته کارشناسان، قابلیت سرایت آن تا ۷۰ درصد بیش از ویروس های اولیه است.
اوسترهلم در مصاحبه دیگری ضمن اشاره به نوع انگلیسی ویروس کرونا اظهار داشت: ما حدودا وارد همه گیری دیگری شده ایم.
دکتر اسکات گاتلیب، رئیس سابق اداره نظارت بر غذا و داروی آمریکا نیز به دنبال افزایش چشم گیر موارد مبتلاشدن در ایالات میشیگان، مینه سوتا و ماساچوست، گفته است که احیانا عامل گسترش جدید بیماری، کودکان هستند.
او اظهار داشت: ما در بعضی نواحی کشور شاهد گسترش ویروس خصوصاً در کودکان مدرسه ای و جوانانی هستیم که واکسینه نشده اند.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دکتر گاتلیب همین طور افزود که برای اجتناب از بروز چهارمین موج بیماری، مردم باید به تعداد کافی مصونیت کسب کرده باشند.
منبع:

1400/01/21
11:46:44
5.0 / 5
1114
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد