معاون نظارت سازمان نظام پزشكی:

تورم حوزه سلامت 1 و نیم برابر نرخ تورم در كشور است

تورم حوزه سلامت 1 و نیم برابر نرخ تورم در كشور است

به گزارش سلامت باشی معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ایران، اظهار داشت: تورم واقعی با تورم اعلامی متفاوت بوده و بخصوص در حوزه سلامت ۱.۵ برابر است که باید در تصمیمات مد نظر قرار گیرد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، محمد جهانگیری، در مورد تعرفه های پزشکی سال ۱۴۰۰، عنوان کرد: ما همواره تلاش کرده ایم تناسبی بین تعرفه بخش دولتی و خصوصی ایجاد نماییم و باری را از دوش مردم برداریم بنابراین تعرفه جز حرفه ای در بخش دولتی رشد بیشتری یافت و با مساعدتی که سازمان های بیمه گر داشتند، سهم آنها در این عرصه بیشتر شد تا بار بیشتری از مردم برداشته شود.
وی افزود: از طرفی متناسب با حقوق و دستمزدی که در دولت و مجلس مصوب شده بود توانستیم رشد حقوق حرفه ای و حق العلاج پزشکان را داشته باشیم. همینطور به مباحثی همچون نحوه اجرای نسخه الکترونیک و سطح یک خدمت بیشتر پرداخته شد تا از این طریق بتوانیم آینده خوبی را برای جامعه پزشکی و مردم رقم بزنیم.
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ایران بیان نمود: پیشنهاد سازمان نظام پزشکی بر مبنای تورم رشد ۳۲ درصدی تعرفه بود ولی در نهایت با عنایت به شرایط اقتصادی کشور ۲۸.۵ درصد تعیین شد.
وی اضافه کرد: متأسفانه با عنایت به شرایط بودجه ای کشور و وضعیت اقتصادی مردم نمی شد به حقیقت ها نزدیک شد ولی متناسب با آن برای نگه داشت سیستم تمام تلاش خویش را انجام دادیم.
جهانگیری اظهار داشت: ما با منطقی بودن تعرفه ها فاصله بسیاری داریم. از طرفی باید توجه داشت که تورم واقعی با تورم اعلامی متفاوت بوده و بخصوص در حوزه سلامت ۱.۵ برابر است که باید در تصمیمات مد نظر قرار گیرد که تمام تلاش خویش را خواهیم کرد تا در سالهای آینده به سمت واقعی تر شدن تعرفه ها حرکت نماییم.


منبع:

1400/01/18
12:19:42
5.0 / 5
1042
تگها: بیمه , پزشك , سلامت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد