معاون كل وزارت بهداشت اعلام كرد

موج چهارم كرونا در ایران

موج چهارم كرونا در ایران

به گزارش سلامت باشی معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به افزایش موارد بیماری کرونا در کشور، اظهار داشت: اساسا وارد موج چهارم کرونا شده ایم و در چند هفته آتی روند موارد سرپایی، بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور صعودی خواهد شد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی درباره احتمال بروز موج چهارم کرونا در کشور، اظهار داشت: ما اساسا وارد موج چهارم کرونا شده ایم، در چند هفته آتی روند موارد سرپایی، بستری و مرگ و میر ما صعودی خواهد شد. ما باتوجه به افزایش بیماران سرپایی و بستری فعلا پیش بینی می نماییم تا حدود ۴ هفته آتی روند رو به صعودی به ویژه در مرگ و میر کرونا داشته باشیم.
وی ادامه داد: تنها یک چاره مقابل ما است که آن هم رعایت دستورالعمل ها است. مواجهه با دیگران در دورهمی، رستوران، اداره و... باید کنترل شود و ما باید حساب نماییم نسبت به شرایط عادی چقدر کمتر با دیگران در تماس هستیم. وظیفه داریم این تماس را کاهش داده و از ماسک استفاده نمائیم و اصول بهداشتی را رعایت نماییم.
وی اظهار داشت: اگر مردم بتوانند از ۲ ماسک متفاوت استفاده کنند بهتر است، اما حتی داشتن یک ماسک هم خیلی خوب است و اصل اساسی رعایت فاصله حدود دو متری با سایرین است.
حریرچی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، اشاره کرد: کسانی که تا حالا نکات بهداشتی و سفارش ها را رعایت کردند یعنی خانواده ها، شهرها و گروه ها حالا بیشتر در معرض لطمه هستند؛ برای اینکه دیگران به سبب عدم رعایت مبتلا شدند، زجر کشیدند و کشته دادند و تا حدودی ایمنی پیدا کردند؛ در صورتیکه کسانی که خوب رعایت کردند نباید فکر کنند که ۱۳ ماه رعایت کردند حالا می توانند برای مدتی هم رعایت نکنند؛ چونکه مبتلا می شوند و فوت می کنند.
منبع:

1400/01/14
13:17:29
5.0 / 5
1320
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد