آخرین آمارهای كرونا در جهان

آخرین آمارهای كرونا در جهان

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۱۲۶ میلیون و ۶۸ هزار و ۶۵۳ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۷۶۷ هزار و ۳۷۶ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۰۱ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۱۶۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ هم بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۰.۷ میلیون مبتلا و بیشتر از ۵۵۹ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
برزیل هم با آمار بیشتر از ۱۲.۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۱.۸ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
همینطور بعد از ایالات متحده تابحال کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده است و این کشور هم تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۶ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همینطور روسیه بیشتر از ۹۶ هزار، فرانسه بیشتر از ۹۳ هزار و آلمان هم بیشتر از ۷۶ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیشتر از ۷۴ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۶۲ هزار و ۵۰۰، ایران با بیشتر از ۶۲ هزار و ۱۰۰، آرژانتین با ۵۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۲ هزار، پرو و لهستان با بیشتر از ۵۰ هزار و ۸۰۰ و اندونزی با بیشتر از ۴۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ شمسی) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۰ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۳۳ مبتلا، ۵۵۹ هزار و ۷۴۴ قربانی
۲. برزیل: ۱۲ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۷۶۵ مبتلا، ۳۰۳ هزار و ۷۲۶ قربانی
۳. هند: ۱۱ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۶۵۲ مبتلا، ۱۶۰ هزار و ۹۸۳ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۴۹۲ هزار و ۶۹۲ مبتلا، ۹۶ هزار و ۶۱۲ قربانی
۵. فرانسه: چهار میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۷ مبتلا، ۹۳ هزار و ۳۷۸ قربانی
۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۱۹ هزار و ۱۲۸ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۴۴۵ قربانی
۷. ایتالیا: سه میلیون و ۴۶۴ هزار و ۵۴۳ مبتلا، ۱۰۶ هزار و ۷۹۹ قربانی
۸. اسپانیا: سه میلیون و ۲۴۷ هزار و ۷۳۸ مبتلا، ۷۴ هزار و ۴۲۰ قربانی
۹. ترکیه: سه میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۳ مبتلا، ۳۰ هزار و ۶۱۹ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۷۳۲ هزار و ۱۳۰ مبتلا، ۷۶ هزار و ۱۱۶ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، جمهوری چک، اندونزی و هلند هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/01/06
13:05:49
5.0 / 5
1180
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد