همه نكاتی كه ترخیص شدگان كرونا از بیمارستان ها باید رعایت نمایند

همه نكاتی كه ترخیص شدگان كرونا از بیمارستان ها باید رعایت نمایند

سلامت باشی: همانطور که می دانید افراد مختلف هنگام مبتلاشدن به ویروس کرونا سطوح مختلفی از بیماری را تجربه می کنند. برخی نیازمند بستری در بیمارستان بوده و برخی با استراحت در منزل بهبود می یابند. نکته قابل توجه این است که حتی اگر بیماری را در بیمارستان شکست داده اید اما درمان شما هنوز کامل نشده و همچنان نیاز به مراقبت دارید.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، پس از گذشت حداقل ۳ هفته از شروع علایم بیماری، شما دیگر ناقل نبوده و با تشخیص پزشکتان مرخص شده اید. حال که سلامتی خودرا نسبتا بازیافتید باید نکات بهداشتی را رعایت کنید تا در کنار حفظ سلات خود، از انتشار بیشتر این بیماری و ابتلای سایرین به آن جلوگیری شود. در مبتلایان بهبودیافته از بیماری کووید ۱۹، کمبود انرژی، نفس نفس زدن و از دست دادن اشتها گزارش می شود و با عنایت به صدمات ناشی از ویروس به ریه ها و سایر اندام ها، بدن نیازمند زمان برای بهبودی و بازگشت به حالت سابق خود است. تا آن زمان، فرد باید به میزان ایمنی بدن خود توجه کرده و فاصله اجتماعی را حفظ کند برای اینکه احتمال بازگشت بیماری ویروسی وجود دارد.

بنابر اعلام شبکه ملی تحقیقات بیماری های تنفسی، بیمار بعد از ترخیص هم نیازمند ادامه درمان است، پس الزامی است برای پیگیری درمان به صورت منظم به درمانگاه و پزشک معالج مراجعه کند. هر پزشکی زمان تجویز دارو، مدت زمان مصرف آنرا نیز معین می کند.
پس از گذراندن دوران نقاهت اگر بیمار مشکلات و عالئمی مانند تب، تنگی نفس و سرفه های خشک مداوم نداشته باشد، نیازی به معاینه مجدد نیست. تنها در صورت داشتن علائمی مانند تب و مشکلات تنفسی باید مجدد به پزشک مراجعه کنید. ابتلای مجدد بیماران ترخیص شده به کووید ۱۹ ادعایی اثبات نشده است و معمولا این دسته از بیماران پس از گذراندن دوران قرنطینه در خانه می توانند زندگی روزمره و عادی شان را از سر گیرند؛ تنها کافی است نکات زیر را رعایت کنند:
_ داروهای تجویزی خودرا بطور منظم در زمان های ذکر شده در نسخه مصرف کنید و حتی اگر احساس بهبودی می کنید، داروها را قطع نکنید تا دوره درمان کامل شود.
_ این داروها برمبنای شرایط جسمی و وضعیت بیماری شما برایتان تجویز شده است. لطفا از سفارش کردن آنها به دیگران بپرهیزید.
_ در صورتیکه سرفه شما بدتر شد، یا مجدد تب کردید یا تنگی نفس شما تشدید شد، بلافاصله به مرکز درمانی مراجعه کنید.
_ عوارضی که ممکنست در فرد باقی بماند به دو دسته تقسیم می شود، دسته اول با گذشت زمان و بدون مصرف دارو بهبود می یابد: مانند از دست دادن حس بویایی و چشایی که ممکنست پس از بهبودی باز نگردد که پس از ۲ تا ۳ ماه به مرور زمان بازمی گردد. دسته دوم نیز که باید دارو و درمان شروع شود، مانند عارضه های ریوی که فرد با سرفه یا تنگی نفس بیان می کند که باید به پزشک مراجعه نموده و با مصرف دارو بهبود یابد.
منبع:

1399/12/30
14:34:53
0.0 / 5
1162
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد