سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا تاكید كرد

سفر و دید و بازدید نوروزی دو عامل گسترش كرونای انگلیسی

سفر و دید و بازدید نوروزی دو عامل گسترش كرونای انگلیسی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، سفر و دید و بازدید در نوروز را عوامل اصلی گسترش همه گیری کووید 19 در آینده خواند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در آخرین جلسه شورای مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت در سال 1399، اظهار داشت: دید و بازدیدها در نوروز عامل تهدید کننده و گسترش دهنده ویروس کرونا خصوصا از نوع جهش یافته خواهد بود و همه هموطنان ضمن توجه ویژه به این مساله برای حفظ جان خود و خانواده به خصوص کودکان و سالمندان از میهمانی ها و دید و بازدید در نوروز جدا اجتناب کنند.
وی استفاده از فضای مجازی را بهترین روش جایگزین دید و بازدیدها خواند و اظهار داشت: با رعایت این مساله خواهیم توانست در مناسبت های بعدی و اعیاد سال های آتی عزیزان خویش را در کنار خود داشته باشیم.
رئیسی ضمن اشاره به خریدهای نوروزی در ایام آخر سال اضافه کرد: باتوجه به تقویت زیرساخت ها در کشور طی یک سال گذشته، بهترین روش برای انجام خریدها مراجعه به فروشگاه های اینترنتی است و این اقدام موجب کاهش شایان توجه ترددها و شیوع ویروس کرونا خواهد شد.
وی سفر را یکی از فاکتورهای مهم انتقال و شیوع ویروس کرونا خواند و اضافه کرد: هموطنان در نوروز سفر نروند و ان شاءالله با گسترش واکسیناسیون و کاهش شیوع بیماری طی ماه های آتی زمینه مناسب برای سفرها فراهم خواهد شد.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، رئیسی در ادامه این جلسه ضمن اشاره به کارهای حوزه بهداشت طی سال 1399 در سراسر کشور اظهار داشت: همکاران من در اوج همه گیری کووید 19 با تمام توان در ضمن سالجاری از مراکز بهداشتی شهرها تا دوردست ترین خانه های بهداشت ایثارگرانه خدمت کردند و جا دارد از بهورزان، مراقبین سلامت، پزشکان، ماماها، کارشناسان بهداشت محیط و کار، دندانپزشکان، کارشناسان مبارزه با بیماریها و سایر کارکنان این حوزه تقدیر نمایم.
معاون بهداشت وزارت بهداشت در آخر ضمن اشاره به آماده باش کامل مراکز بهداشتی در طول نوروز 1400 اضافه کرد: علاوه بر تشدید بازرسی های بهداشت محیطی در طول این ایام سایر مراکز بهداشتی نیز آماده خدمت رسانی به مردم شریف ایران خواهند بود.1399/12/26
13:23:19
0.0 / 5
1084
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد