واكسیناسیون 20 هزار داوطلب در 6 شهر بزرگ در فاز 2 و 3 كارآزمایی بالینی

واكسیناسیون 20 هزار داوطلب در 6 شهر بزرگ در فاز 2 و 3 كارآزمایی بالینی

به گزارش سلامت باشی مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا  و مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی (ره) درباره روند انجام مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت در فاز 2 و 3  گفت: برنامه ریزی کردیم در این فاز 300 داوطلب را وارد مطالعه نماییم که امروز بر روی 20 نفر انجام شد. به صورت متوالی در شش شهر تهران، کرج، اصفهان، شیراز، مشهد و بوشهر 20 هزار نفر را وارد مطالعه می نماییم.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، حامد حسینی در نشستی با خبرنگاران در حاشیه مراسم شروع مطالعات بالینی فاز ۲ و ۳ واکسن کووایران برکت با اعلان اینکه در فاز دوم به دنبال آن هستیم که مطمئن شویم آنتی بادی های تولید شده بالاتر از حد دلخواه ماست اظهار داشت: در فاز سوم با یک جمعیت بزرگ ۲۰ هزار نفری روبه روهستیم. ما به دو گروه تزریق می نماییم و اثربخشی واکسن را برآورد می نماییم.
وی اضافه کرد: برنامه ریزی کردیم در این فاز ۳۰۰ داوطلب را وارد مطالعه نماییم که امروز بر روی ۲۰ نفر انجام شد. به صورت متوالی در شش شهر تهران، کرج، اصفهان، شیراز، مشهد و بوشهر ۲۰ هزار نفر را وارد مطالعه میکنیم.
مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی (ره) افزود: وضعیت تمام داوطلبان به مدت یکسال دنبال می شود اما پس از دوماه پیگیری، این اجازه را داریم که اگر نتایج خوب بود بطور اورژانسی واکسن را به شکل گسترده وارد بازار نماییم. انتظار ما این است که اگر این روند بر روی داوطلبان با سرعت ادامه پیدا کند انتهای اردیبهشت خیال ما از انجام فاز دو و سه آسوده است و می توانیم داده ها را در اختیار سازمان غذا و دارو قرار دهیم. امید است موفقیت ها ادامه یابد و واکسن ایمنی را در اختیار مردم قرار دهیم.

وی درباره تلفیق فاز دو و سه اظهار داشت: در تلفیق جمعیت، فاز دو زیرمجموعه کوچکی از جمعیت فاز سه هستند که آزمایشات بیشتری روی آنها انجام می شود. اینطور نیست که فازی تمام شود و به فاز دیگر برویم ما همزمان هم دیتای ایمنی زایی افراد بالای ۵۰ سال را جمع می نماییم و هم در دراز مدت داده های فاز سه را به لحاظ اثربخشی پایش می نماییم.

منبع:

1399/12/25
22:38:24
0.0 / 5
1065
تگها: آزمایش , دارو
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد