مردها ۶۰ درصد بیشتر با خطر مرگ روبرو هستند

مردها ۶۰ درصد بیشتر با خطر مرگ روبرو هستند

به گزارش سلامت باشی نتایج یک بررسی جامع نشان داده است که خطر مرگ در مردان ۶۰ درصد بیشتر از زنان است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، کارشناسان انگلیسی در یک بررسی که روی مردم ۲۸ کشور مختلف انجام دادند دریافتند: مردان در سنین ۵۰ سال به بالا، ۶۰ درصد بیشتر از زنان در معرض خطر مرگ قرار دارند که این مورد می تواند تا حدودی از بالا بودن نرخ استعمال سیگار و مبتلا شدن به بیماری قلبی در مردها باشد باآنکه این اختلاف در کشورها متفاوت می باشد.
متخصصان انستیتوی روانپزشکی، روانشناسی و علوم اعصاب در کالج کینگ لندن و هم موسسه علوم سلامت جمعیت در دانشگاه نیوکاسلِ انگلیس اظهار داشتند: تابحال در خیلی از مطالعات تأثیر بالقوه عوامل اجتماعی، رفتاری و بیولوژیکی بر تفاوت جنسیت در میزان مرگ و میر مورد بررسی قرار گرفته اما تعداد کمی از آنها توانسته اند تغییرات بالقوه را در کشورهای مختلف بررسی نمایند.
در این مطالعه عوامل مختلف اقتصادی اجتماعی (تحصیلات، ثروت)، سبک زندگی (استعمال دخانیات، مواد الکلی)، وضعیت سلامتی (بیماری های قلبی، دیابت، فشار خون بالا و افسردگی) و شرایط اجتماعی (تاهل، تجرد) بررسی شده که امکان دارد در تفاوت میزان مرگ و میر بین زنان و مردان ۵۰ سال به بالا نقش داشته باشد. این اطلاعات شامل بیشتر از ۱۷۹ هزار نفر از مردم ۲۸ کشور بوده و بیشتر از نیمی از آنان زن بودند.
به گزارش سلامت باشی به نقل از مدیکال اکسپرس، به قول کارشناسان، در ارتباط با تأثیر جنسیت بر شانس زنده ماندن و به عبارت دیگر تفاوت خطر احتمالی مرگ و میر در زنان و مردان علاوه بر تفاوت های فیزیولوژیک، سنت های مختلف فرهنگی، شرایط تاریخی و توسعه اقتصادی و اجتماعی امکان دارد تجارب جنسیتی در کشورهای متعدد را تحت تأثیر قرار دهد و ازاین رو هر متغیری به نوبه خود بر وضعیت سلامت زنان و مردان تأثیر می گذارد.1399/12/25
13:32:10
0.0 / 5
1430
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد