محققان ایرلندی پی بردند؛

افراد وظیفه شناس عمر طولانی تری دارند

افراد وظیفه شناس عمر طولانی تری دارند

سلامت باشی: تحقیقات نشان می دهد افرادی که وظیفه شناسی، یک خاصیت برجسته شخصیتی شان است ممکنست با خطر مرگ و میر کمتری روبرو باشند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، چندین مطالعه ارتباط بین شخصیت، نشانگرهای زیستی سیستم ایمنی بدن و نتایج طولانی مدت سلامت را نشان داده است.
نشانگر زیستی مربوط به سیستم ایمنی، اینترلوکین ۶ (IL-۶) و پروتئین واکنشی C (CRP)، بخشی جدایی ناپذیر واکنش ایمنی هستند که هم نقش التهاب زایی و هم ضد التهابی دارند.
محققان دریافتند وظیفه شناسی، تمایل به مسئولیت پذیری، سازماندهی و توانایی خودکنترلی، یکی از خاصیت های شخصیتی است که با خطر پایین تر مرگ و میر مرتبط می باشد.
محققان دریافتند کسانی که از وظیفه شناسی بالاتر بعنوان یک خاصیت شخصیتی برخوردار می باشند، سطح IL-۶ پایین تری نیز دارند که خطر مرگ را می کاهد.
دکتر «پارایک سولیابان»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه لیمریک ایرلند، در این زمینه می گوید: «شخصیت ما در طول زندگی از اهمیت بالایی برخوردارست. همین طور بطور فزاینده ای آشکار می شود که چقدر شخصیت برای سلامتی طولانی مدت و طول عمر ناشی از آن مهمست.»
بسیاری از مطالعات، وظیفه شناسی را به رفتارهای مفید در رابطه با سلامت، همچون مصرف کمتر الکل، مصرف کمتر سیگار، عادات غذایی سالم و فعالیت بدنی بیشتر مرتبط می دانند.
علاوه بر این، یک بررسی نشان داد افرادی که کمترین امتیاز را در این خاصیت داشتند، حتی بعد از سازگاری با رفتارهای بهداشتی، وضعیت تأهل و تحصیلات، خطر مرگ شأن ۱.۴ برابر بیشتر از کسانی بود که امتیاز بالایی دراین زمینه کسب کرده بودند.


منبع:

1399/12/18
10:35:36
0.0 / 5
1219
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد