در گفت وگو با سلامت باشی اعلام شد

راه اندازی سایت تولید واكسن ایرانی كرونا از اواخر بهار ۱۴۰۰

راه اندازی سایت تولید واكسن ایرانی كرونا از اواخر بهار ۱۴۰۰

به گزارش سلامت باشی مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام و مسئول تیم تولید واکسن ایرانی کرونا با اشاره به اینکه هم اکنون سایت تولید صنعتی واکسن در حال آماده سازی است اظهار داشت: پیشبینی ما این است که از اواخر بهار سایت راه اندازی شود و ظرفیت بیشتر از ۱۰ میلیون دوز در ماه را داشته باشد.


حسن جلیلی در گفتگو با ایسنا، درباره میزان تولید واکسن در سال آینده اظهار نمود: با اتمام مراحل مطالعاتی، تولید انبوه اتفاق خواهد افتاد و با عنایت به سیاست هایی که درنظر گرفته شده واکسیناسیون عمومی صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: مشارکتی با کشورهای دیگر برای ساخت واکسن نداریم و از ظرفیت های ستاد اجرایی برای این منظور استفاده خواهد شد. هم اکنون هم سایت تولید صنعتی واکسن در حال آماده سازی است. پیشبینی ما این است که از اواخر بهار سایت راه اندازی شود و ظرفیت بیشتر از ۱۰ میلیون دوز در ماه را داشته باشد.
مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درباره زمان واکسیناسیون عمومی و ایمنی جمعی هم اظهار داشت: تخصصی در این حوزه ندارم که اگر واکسن به چند درصد مردم تزریق شود یک ایمنی جمعی اتفاق می افتد، اما با عنایت به میزان تولید ۱۰ میلیون دوز واکسن در هر ماه، امیدواریم تا آخر شهریور بخش قابل توجهی از افراد واکسینه شوند که می تواند نوید بخش باشد و از بار سنگین بیماری که بر دوش کادر درمان است به میزان قابل توجهی بکاهد.
جلیلی درباره اینکه چه مدت زمان نیاز است تا تزریق واکسن برای همه مردم انجام شود؟ اظهارکرد: زمان را باید در نظر گرفت، اگر بخواهیم طی دو تا سه ماه کل جمعیت کشور را واکسینه نماییم تولید ۱۰ میلیون دوز در ماه کفاف نخواهد داد ولی در صورتیکه همه مراحل با موفقیت طی شود با عنایت به جدول زمانبدی وزارت بهداشت، می توانیم سهم قابل توجهی از واکسن مورد نیاز را تولید و در اختیار وزارت بهداشت قرار دهیم.
منبع:

1399/12/07
12:29:31
0.0 / 5
1172
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد