بلینكن:

آمریكا به وعده كمك ۲۰۰ میلیون دلاری به سازمان جهانی بهداشت عمل می كند

آمریكا به وعده كمك ۲۰۰ میلیون دلاری به سازمان جهانی بهداشت عمل می كند

به گزارش سلامت باشی وزیرخارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که سازمان جهانی بهداشت با کمک آمریکا بتواند رهبری واکنش جهانی به همه گیری کرونا را برعهده بگیرد. او وعده داد که واشنگتن «کمک مالی قابل توجهی» به ساز و کار «کوواکس» برای تأمین واکسن کرونا در سطح جهان خواهد نمود.


به گزارش سلامت باشی به نقل از یورونیوز، سخنان وزیر خارجه دولت جو بایدن، رئیس جمهوری جدید ایالات متحده در جریان نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد بیان شد. این نشست با شرکت وزرای خارجه کشورهای عضو برگزار گردید. دولت جو بایدن تصمیم دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در خصوص خروج از سازمان جهانی بهداشت را ملغا کرده است.
ایالات متحده بزرگترین تأمین کننده منابع مالی سازمان جهانی بهداشت به حساب می آید. آنتونی بلینکن ابراز امیدواری کرد که سازمان جهانی بهداشت با کمک آمریکا بتواند رهبری واکنش جهانی به همه گیری کرونا را برعهده بگیرد.
وزیر خارجه آمریکا همینطور وعده داد که واشنگتن «کمک مالی قابل توجهی» به ساز و کار «کوواکس» برای تأمین واکسن کرونا در سطح جهان خواهد نمود. دونالد ترامپ از واکنش سازمان جهانی بهداشت به همه گیری کرونا و «ضعف» این سازمان در مقابل چین انتقاد کرده بود.
کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست خود خواهان تلاشی هماهنگ در سطح جهان برای واکسیناسیون ضد بیماری همه گیر «کووید ۱۹» شدند.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل هم در این نشست بر نیاز جهان به «طرحی اضطراری» برای واکسیناسیون ضد ویروس کرونا تاکید نمود. او خواهان نقش آفرینی گروه ۲۰ و گروه هفت کشور صنعتی در زمینه واکسیناسیون ضد بیماری «کووید ۱۹» شد.
منبع:

1399/12/01
14:26:40
0.0 / 5
1229
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد