نوبخت اعلام كرد

صدور مجوز استخدام 30 هزار كادر درمان

صدور مجوز استخدام 30 هزار كادر درمان

به گزارش سلامت باشی رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: غیر از ۲۳ هزار مجوز استخدام که قبلاً اجرایی شده بود، ۳۰ هزار مجوز جدید برای استخدام کادر درمان در سال جاری داده شد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه بامداد امروز در هجدهمین آئین پویش «ره سلامت و مراسم افتتاح پروژه ICERP تجهیزات خریداری شده از محل تسهیلات بانک جهانی» اظهار نمود: غیر از ۲۳ هزار مجوز استخدام که قبلاً اجرایی شده بود، ۳۰ هزار مجوز جدید برای استخدام کادر درمان در سال جاری داده شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در بودجه سال ۱۴۰۰ موفق شدیم نه تنها همچنان ارز و تجهیزات دارویی و پزشکی این وزارت خانه (وزارت بهداشت) را با ارز ترجیحی تخصیص بدهیم بلکه با سهمیه خاصی در بودجه سال ۱۴۰۰ مواجه بوده است.
نوبخت بیان نمود: در بودجه سال ۱۴۰۰ رشد قابل توجه در بودجه وزارت بهداشت می بینیم.
وی اظهار داشت: وزارت بهداشت ستاد فرماندهی مقابله با کروناست و باید از همه افرادی که در این حوزه تلاش کردند، قدردانی نماییم. ما هر ۴ ماه یک مرتبه باید گزارش عملکرد تمامی وزارتخانه ها را به رئیس جمهوری تقدیم نماییم و با افتخار می گوئیم که وزارت بهداشت با حسن عمل در سپهر خدمت و نظام اداری و اجرایی کشور می درخشد و آیندگان از این مورد به نفع شایسته تجلیل خواهند کرد.
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: بیماری کرونا و مقابله با آن سبب نشد که وزارت بهداشت زمین گیر شود، بلکه بسیار فعال در عرصه توسعه و سازندگی و گسترش خدمات هم کوشیده است.
وی افزود: رئیس جمهوری به تاسی از آنچه رهبر معظم انقلاب فرموده بودند، اعلام نمود که همه امکانات کشور برای مقابله با کرونا آماده و پای کار باشد. به همین جهت سازمان برنامه و بودجه هم با مساعدت مالی بیشتر از ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در یک ماه برای این پشتیبانی و بالغ بر ۱۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در طول سال برای تقویت این فعالیت انجام داد تا کادر درمان پرنشاط به کار خود ادامه بدهند.
معاون رئیس جمهوری بیان نمود: فعالیت وزارت بهداشت در یک سال قبل فقط در حوزه کرونا و پایین آوردن تعداد بیماران نبوده است. وزارت بهداشت در جهت توسعه زیرساخت ها و گسترش امکانات هم فعالیت کرد و برای ماههای آینده با بیشتر از ۱۱ هزار تخت و تجهیز بیمارستان ها و تکمیل آنها هم مواجه خواهیم بود.
نوبخت اظهار داشت: باید از بانک جهانی قدردانی نماییم. هرچند محدود و در شرایطی که میلیاردها دلار از پول ایران به ناحق و غیرقانونی در بعضی بانک ها و کشورها محبوس و مسدود است، اما در زمینه وام اقدام نمود. از سازمان جهانی بهداشت هم قدردانی می نماییم و امیدواریم این همکاری گسترده باشد.


منبع:

1399/11/30
21:41:21
0.0 / 5
1247
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد