بیشترین مرگ و میر ناشی از كرونا در ۳ استان

بیشترین مرگ و میر ناشی از كرونا در ۳ استان

سلامت باشی: سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه شاهد ایجاد روند کاهشی در رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور هستیم، اظهار داشت: کاهش میزان رعایت پروتکل ها در کشور در این ایام می تواند بعنوان زنگ خطری جدی برای ما قلمداد شود.به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: هم اکنون تعداد ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۲۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۶ شهرستان در وضعیت آبی بیماری کووید-۱۹ قرار دارند.

وی اضافه کرد: میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همینطور میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در هفته دوم بهمن ماه نسبت به هفته ماقبل دارای روند نسبتا کاهشی بوده است.

لاری افزود: در هفته گذشته بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مثبت بستری به ترتیب در استان های مازندران، گیلان و گلستان و همینطور بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در استان های مازندران، گیلان و خراسان شمالی گزارش شده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه طبق بررسی های انجام شده، شاهد ایجاد روند کاهشی در رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور هستیم. به صورتی که پایین ترین میزان رعایت پروتکل ها در استان های تهران، خوزستان، سیستان و بلوچستان و مازندران گزارش شده است. درحالی که میان کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی و افزایش موارد بستری و به دنبال آن موارد مرگ و میر ناشی از بیماری، رابطه مستقیم و مفهوم داری وجود دارد، ازاین رو کاهش میزان رعایت پروتکل ها در کشور در این ایام می تواند بعنوان زنگ خطری جدی برای ما قلمداد شود.

لاری تصریح کرد: ویروس کرونا بسیار پیچیده است و ضرورت همزیستی هوشمندانه با کووید-۱۹ شرط اصلی شکست این بیماری است. بر این اساس امیدواریم با تقویت و افزایش انگیزه عمومی در عمل به سفارش های بهداشتی و پرهیز از هرگونه اهمال در رفتارهای فردی و اجتماعی مردم، شاهد جلوگیری از تکرار تجربیات تلخ گذشته و خیزش باردیگر بیماری در کشور باشیم.

منبع:

1399/11/11
22:04:08
0.0 / 5
1152
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد