تست كرونا برای چه كسانی مجانی است؟

تست كرونا برای چه كسانی مجانی است؟

وزیر بهداشت درباره هزینه های تشخیص و درمان اظهار داشت: در مواردی كه ما تشخیص دهیم لازم است یك نفر تست كرونا بدهد، هزینه مجانی خواهد بود، اما كسانی كه خودشان علاقه دارند تست بدهند طبق تعرفه باید هزینه را بپردازند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در جمع خبرنگاران درباره آخرین یافته های علمی پیرامون واکسن و درمان بیماری کرونا، اظهار داشت: تا امروز هیچ داروی خاصی در دنیا برای کووید ۱۹ کشف نشده است و دنیا به روی واکسن کار می کند.
وزیر بهداشت افزود: جمهوری اسلامی ایران هم بر روی واکسن های در رابطه با کووید ۱۹ کار گسترده ای را آغاز کرده است؛ دو تیم بسیار برجسته در شرکت های دانش بنیان در حال فعالیت هستند که من هم با آنها همکاری دارم، ما راه بسیار خوبی را پیش رفته ایم، اما هنوز زود است که برای پرده برداری از آن اقدام نماییم. ان شاءلله در ایام آینده خبر خوشی درباره واکسن خواهیم داشت.
بنابر اعلام خبرگزاری خانه ملت، وزیر بهداشت درباره هزینه تست کرونا هم اظهار داشت: افراد برای گرفتن تست باید وارد سیستم شبکه ما شوند که در این صورت ما برای تست از کسی پول نمی گیریم؛ در واقع آن هایی که ما تشخیص می دهیم بعنوان گروه هدف، باید تست شوند، اما اگر کسی خودش بخواهد تست شود در آزمایشگاه های خصوصی نرخ مصوب دارند که تست در آنجا انجام می شود.
منبع:

1399/04/04
11:57:45
5.0 / 5
2220
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد