تولید نانوباندهای گیاهی برای كاهش ریسك تب و عفونت بعد از اعمال جراحی

تولید نانوباندهای گیاهی برای كاهش ریسك تب و عفونت بعد از اعمال جراحی

تیم تحقیقاتی یکی از شرکتهای فناور با استفاده از ترکیبات آنتی باکتریال گیاهی موفق به تولید باند، گاز استریل و پدهای آنتی باکتریال شدند که می تواند ریسک تب و عفونت بعد از عمل و پانسمان را به حداقل برساند.


به گزارش​​​​ ایسنا، بر مبنای مستندات علمی درتولید گاز جراحی، بعضی از ناخالصی های غیر میکروبی موجود در این گازها، حتی بعد از استریل هم از بین نرفته و اثرات منفی قابل توجهی بر بیمار برجای می گذارند. بی توجهی به بار آلودگی میکروبی گازهای جراحی هم می تواند خطرات زیادی برای بیمار به دنبال داشته باشد.
برای حل این مشکل یکی از شرکتهای فناور مبادرت به تولید و عرضه گاز وازلینه آنتی باکتریال، پنبه هیدروفیل آنتی باکتریال، پد آنتی باکتریال، گاز جراحی آنتی باکتریال، گاز استریل آنتی باکتریال و رول پنبه دندانپزشکی آنتی باکتریال کرده است که به قول مسؤلان این شرکت نه تنها هیچ گونه اثر سویی (تب بعد از عمل و یا عفونت) را برای بیمار ندارند و دوره درمان را افزایش نمی دهند، بلکه روند بهبود درمان زخم را هم تسریع می کنند.
این تیم تحقیقاتی توانسته است با استفاده از ترکیبات مؤثره گیاه آویشن شیرازی با نام علمی Zataria multiflora که یکی از مهم ترین گیاهان خانواده نعنائیان به حساب می آید، محصولی با بار آلودگی حدود صفر CFU پیش از استریل و پس از مصرف را تولید کنند که قابل عرضه به تمام مراکز درمانی است.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، این شرکت همینطور موفق شده است محصول گاز جراحی را با استفاده از فناوری نانو با خاصیت آنتی باکتریالی قابل توجه تولید نماید تا علاوه بر کارایی مؤثر در جذب ترشحات و خون بعنوان جاذب و مانع فیزیکی در مقابل آلودگی ها و میکروارکانیسم ها (پانسمان) شستشوی سطحی محل زخم به کار رفته، دوره درمان را به شکل قابل توجهی کاهش داده و ریسک تب و عفونت بعد از عمل و پانسمان، ناشی از آلودگی اولیه گاز استریل شده را به صفر برساند.
منبع:

1399/11/09
16:08:51
0.0 / 5
1173
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد