محققان انگلیسی پی بردند؛

تأثیر تغییر ساعت وعده غذایی در جلوگیری از دیابت

تأثیر تغییر ساعت وعده غذایی در جلوگیری از دیابت

به گزارش سلامت باشی در یک مطالعه جدید ابتکاری، محققان به بررسی این مورد می پردازند که آیا تغییر زمان وعده غذایی در روز می تواند خطر مبتلا شدن به دیابت نوع ۲ را کم کند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، محققان دانشگاه ساری انگلستان قصد دارند در خلال یک مطالعه ۱۰ هفته ای، ۵۱ شرکت کننده در سنین ۱۸ تا ۶۵ سال را که در معرض ریسک بالا / متوسط / کم ابتلاء به دیابت نوع ۲ هستند را به سه گروه تقسیم کنند. از گروه اول در چارچوب گروه کنترل، خواسته می شود که تغییری در عادات غذایی خود ایجاد نکنند. گروه دوم ملزم به محدود کردن زمان غذا خوردن در طول روز به ساعت ۷ بامداد تا ۳ بعدازظهر خواهند بود. و گروه سوم زمان غذا خوردن خویش را به ۱۲ ظهر تا ۸ شب محدود می کنند.
شرکت کنندگان به صورت منظم در واحد تحقیقات بالینی ساری برای کنترل فشار خون، اندازه دور کمر و ران و تهیه نمونه خون و ادرار حضور خواهند یافت.
دانشمند ارشد این مطالعه، دکتر «دنیس رابرتسون»، در اینباره می گوید: «دیابت نوع ۲ یک مشکل رو به افزایش است که می تواند احتمال بروز مشکلات جدی در چشم، قلب و سیستم عصبی ما را افزایش دهد.»
به گفته وی، «ابتکارات بهداشت عمومی اغلب با تمرکز بر پیشگیری انجام می شود، اما موفقیت محدودی داشته است. ما باید روش های مختلفی را در جلوگیری از این بیماری اتخاذ نماییم. یک چاره ساده برای این امر می تواند تغییر زمان صرف وعده های غذایی باشد که شاخص های پرخطر در رابطه با ابتلاء به دیابت نوع ۲ را می کاهد.»
محققان معتقدند تغییر زمان وعده های غذایی، مانند کاهش وزن، برای سلامت مفید می باشد. آنها امیدوارند که تغذیه با محدودیت زمانی امکان دارد به کاهش خطر ابتلاء به بیماری های مزمن مانند دیابت نوع ۲، کمک نماید.

1399/10/28
15:01:38
0.0 / 5
1152
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد