رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با كرونا:

امیدواریم كه واكسن داخلی با استانداردهای لازم در دسترس قرار گیرد

امیدواریم كه واكسن داخلی با استانداردهای لازم در دسترس قرار گیرد

به گزارش سلامت باشی کمیته های تخصصی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست روز پنجشنبه به ریاست رئیس جمهور، بعد از عرضه گزارشی از چگونگی اجرای طرح جامع مقابله با کرونا بخصوص در شب یلدا و آمار میزان مبتلایان و فوتی ها و کنترل بیماری در شهرهای مختلف، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت ناپایدار در بعضی شهرهای نارنجی، برنامه رسیدن به وضعیتی پایدار در این شهرها را طی هفته های آتی، عرضه کردند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی بعد از عرضه این برنامه، با قدردانی از همکاری و همراهی مردم و تلاش مسئولان ذیربط برای پایداری شهرهای نارنجی و زرد اظهار داشت: با اینکه در مورد برآورد میزان رعایت ها و مراقبت ها در مورد شب یلدا هنوز کمی زود است اما با عنایت به گزارش های اولیه، می توانیم امیدوار باشیم که با تداوم مراعات مردم، در شهرهایی که در مورد آنها هنوز نگرانی هایی وجود دارد، به یک وضعیت پایدار و امیدوارکننده ای برسیم.
رئیس جمهور همینطور به قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا مأموریت داد استانهایی را که با برنامه ریزی های دقیق و جامع موفق شدند سریعا آمار مبتلایان و فوتی ها را کاهش و وضعیت آن استان ها را به نارنجی و زرد تغییر دهند، بعنوان الگوهای موفق به افکار عمومی معرفی و برنامه ریزی ها آنها را در دیگر مناطق ناپایدار اجرا کنند.
روحانی تصریح کرد که در کنار مراعات مردم، دولت می خواهد مدیریت های موفق در این حوزه را مشخص و آنها را مورد تشویق قرار دهد.
روسای کمیته های تخصصی ستاد در ادامه این جلسه گزارش های خویش را در مورد روند تولید واکسن در داخل و خرید آن از خارج عرضه کردند و همزمان کمیته تبلیغات هم در این حوزه، گزارشی را در مورد فعالیت برخی رسانه های خارج از کشور و کمپین های هدفمند و هدایت شده در شبکه های مجازی در زمینه واکسن عرضه کرد.
رئیس جمهور به دنبال این گزارش تصریح کرد که وزارت بهداشت تمام تلاش خویش را برای تأمین واکسن چه از داخل و چه از خارج بکار گرفته و مردم مطمئن باشند همانطور که اجازه ندادیم تحریم های تحمیلی، روند مقابله با کرونا در کشور را با مشکل مواجه کند و حتی از خیلی از کشورهایی که در تحریم اقتصادی هم نیستند، موفق تر عمل کردیم، واکسن هم باوجود شرایط تحریمی و اشکال تراشی آمریکا حتما تأمین و در اختیار مردم گذاشته خواهد شد.
روحانی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت لیست اولویت بندی افرادی را که می بایست واکسن دریافت نمایند، تهیه کرده است، اضافه کرد: افراد سالمند و دارای بیماری های زمینه ای و کسانی که گرفتار بیماری های صعب العلاج هستند و همینطور کادر بهداشت و درمان که مستقیما باکرونا ارتباط دارند در اولویت دریافت واکسن هستند.
رئیس جمهور اظهار داشت: توزیع واکسن بین سایر گروهها ادامه خواهد یافت تا زمانی که واکسیناسیون کشور کامل و اطمینان حاصل شود که با ایمنی جمعی ناشی از واکسن، زنجیره انتقال ویروس قطع خواهد شد.
روحانی عنوان کرد: با همکاری وزارت راه و شهرسازی و هواپیمایی کشوری زیر ساخت لازم برای تأمین زنجیره سرد انتقال واکسن فراهم گشته است.
رئیس جمهور همینطور تصریح کرد: حمایت کامل از تولید واکسن داخلی از اولویت های اصلی دولت خواهد بود و بسیار امیدواریم که واکسن داخلی با استانداردهای لازم در دسترس قرار گیرد.
روحانی اظهارداشت: مردم شریف بدون شک اسیر جوسازی و فضاسازی رسانه های خارجی نخواهند شد؛ همان رسانه هایی که از آغاز شیوع بیماری کرونا در عملیاتی روانی در چارچوب بزرگنمایی و برجسته سازی برخی آمار همچون شمار مبتلایان و فوتی ها، کوشیده اند دستاوردها و برنامه های کشور را در حوزه مقابله با کرونا، به حاشیه برانند.
وی اظهار داشت: جالب است که این رسانه ها هنگامی که همین برنامه ها از طرفی کشورهای پیشرفته تکرار می شود، سکوت می کنند. هر بار در خیزش های کرونا ملت شریف به خوبی مشاهده می کنند که ایران پیش قدم مهار این موج ها پیش از کشورهای پیشرفته دنیا بوده و امروز که آمار فوتی ها و شمار مبتلایان در خیلی از کشورهای مدعی، در حد نگران کننده قراردارد، ایران موفق به مدیرت موج سوم شده است و در همین راستا این رسانه ها حالا با مبحث واکسن درصدد جوسازی هستند که مردم آگاه بطور قطع اسیر این جوسازی نخواهند شد چون که ما هم در زمینه تولید و هم در زمینه تأمین اقدامات موثر را دنبال می نماییم.
رئیس جمهور همینطور به دنبال ابراز نگرانی هایی از برخی دورهمی ها و برگزاری مراسم سوگواری دهه های فاطمیه، از محبان حضرت فاطمه (س) و خاندان (ع) خواست ضمن گرامیداشت ایام سوگواری به همان نحوی که در ماه محرم و صفر با شور و حرارت اما توام با رعایت پروتکل ها انجام شد، رعایت دقیق پروتکل ها را اولویت نخست برنامه های ایام سوگواری قرار دهند.1399/10/05
01:03:03
5.0 / 5
1286
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد