صادرات ۸ قلم تجهیزات و فرآورده مبارزه با كرونا

صادرات ۸ قلم تجهیزات و فرآورده مبارزه با كرونا

به گزارش سلامت باشی دبیر شورای سیاستگذاری صادرات محصولات سلامت محور سازمان غذا و دارو با اعلان اینكه صادرات برخی اقلام مبارزه با كرونا از اردیبهشت امسال شروع شده است، اظهار داشت: هم اكنون 8 قلم از تجهیزات و فرآورده مبارزه با كرونا به كشورهای مختلف دنیا صادر می شود.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، سید آصف مهدوی، با اشاره به توجه ویژه سازمان غذا و دارو به حوزه صادرات محصولات و فرآورده های سلامت محور، عنوان کرد: شورای سیاست گذاری صادرات محصولات سلامت محور با حضور رئیس و مدیران ارشد سازمان غذا و دارو بمنظور بررسی و تسهیل مشکلات و گلوگاه های پیش روی صادرکنندگان تشکیل می شود، همین طور هماهنگی های لازم نیز با ارگان ها و تشکلات مرتبط مانند وزارت صمت، سازمان توسعه صادرات، گمرک، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ... صورت می گیرد.
وی ادامه داد: باوجود مشکلاتی که به دنبال تحریم های ظالمانه در بحران کشور به وجود آمد، فرصتی برای تولیدکنندگان حوزه اقلام مبارزه با کرونا به وجود آمد و خوشبختانه با افزایش ظرفیت تولید خطوط تولیدی و اضافه شدن تولید محصولات جدید، توانستیم علاوه بر تامین نیاز کشور، به یکی از صادرکنندگان پبرخی از این اقلام تبدیل شویم.
به گزارش وبدا، بگفته دبیر شورای سیاستگذاری صادرات سازمان غذا و دارو هم اکنون ایران یکی از صادرکنندگان اقلامی چون ماسک N۹۵، کیتهای تشخیصی سرولوژی، لباسهای کاورال، گان، شیلد، مانیتور، ونتیلاتو و مواد ضدعفونی به کشورهای اروپایی، آسیای جنوب شرقی و همسایه تبدیل گشته است.
منبع:

1399/03/29
12:12:11
5.0 / 5
2347
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد