سازمان جهانی بهداشت:

واكسن كرونا به مفهوم ریشه كن شدن كووید-۱۹ نیست

واكسن كرونا به مفهوم ریشه كن شدن كووید-۱۹ نیست

سلامت باشی: سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد که تولید واکسن کروناویروس به مفهوم ریشه کن شدن بیماری کووید-19 نیست.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (جمعه) هشدار داد: تولید و توزیع واکسن کروناویروس بمنظور مقابله با همه گیری بیماری کووید-۱۹ به خودی خود سبب ریشه کن شدن این بیماری مرگبار نمی گردد.
بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت این باور اشتباه است که با تولید و توزیع واکسن، بحران شیوع کروناویروس به پایان می رسد.
دکتر "مایکل رایان" رئیس بخش فوریت های سازمان جهانی بهداشت در کنفرانس خبری مجازی اشاره کرد: واکسن برابر با صفر شدن بیماری کووید-۱۹ نخواهد بود.
وی اضافه کرد: با تولید واکسن و مبادرت به واکسیناسیون ابزاری مهم و قدرتمند به مجموعه ابزاری که در اختیار ما قرار دارد اضافه می شود اما واکسن ها به خودی خود نمی توانند سبب ریشه کن شدن بیماری شوند.
همچنین "تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفته است که پیشرفت های بدست آمده در زمینه تولید واکسن امیدبخش است و الان می توان روزنه امیدی که در انتهای مسیر پیش رو وجود دارد، مشاهده کرد. هرچند این نگرانی وجود دارد که افراد تصور کنند همه گیری بیماری کووید-۱۹ رو به انتها است.
وی اظهار نمود: در خیلی از مناطق شاهد انتقال گسترده ویروس هستیم که باعث شده فشار مضاعفی به بیمارستان ها، بخش مراقبت های ویژه و کادر درمان وارد شود.
به گزارش مدیکال اکسپرس، تا حالا بیش از ۶۶ میلیون نفر در جهان به کروناویروس آلوده شده و بیش از ۱.۵ میلیون نفر از آنان جان خودرا از دست داده اند.
منبع:

1399/09/15
13:51:45
5.0 / 5
1119
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد