نگاهی به وضعیت بیمارستان های كرونایی؛

مأموریت مركز قلب تهران در بحران كووید 19

مأموریت مركز قلب تهران در بحران كووید 19

مركز قلب تهران، یكی از بیمارستان های تخصصی بیماری های قلبی عروقی در پایتخت شناخته می شود كه در روزهای كرونا درگیر بیماران كرونایی شده است.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، بیماری های قلبی عروقی بعنوان مهم ترین بیماری های غیر واگیر شناخته می شوند که با مرگ و میر زیادی همراه می باشد. این در شرایطی است که مرکز قلب تهران، بعنوان یک بیمارستان تخصصی بیماری های قلبی، در دوران کرونا، درگیر بیمارانی شده است که از بیماری های قلبی رنج می برند و درگیر کووید ۱۹ شده اند.
حمیدرضا پورحسینی رئیس مرکز قلب تهران، ضمن اشاره به روزهای آغازین انتشار کرونا در کشور، اظهار داشت: ما مأموریت داشتیم علاوه بر اینکه بیماران قلبی را طبق گذشته پذیرش نماییم، بیماران قلبی که مبتلا به کووید ۱۹ شده اند را هم پوشش دهیم و اگر نیاز به بستری داشتند، بستری نماییم. بنابراین از همان اول اقدامات لازم را در این حوزه انجام دادیم.
وی اضافه کرد: در مرکز قلب تهران یک هماهنگی و همدلی و همینطور روحیه ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی بین کارکنان و کادر درمان وجود داشت و با تمام توان در حال عرضه خدمات به رجوع کنندگان بودند.
پورحسینی ضمن اشاره به مشخص نبودن حجم و ابعاد و قدرت ویروس که باعث نگرانی همه شده بود، افزود: از خودگذشتگی همکاران ما اصلاً جنبه شعاری نداشت و ما در زمان جنگ هم شاهد این از خودگذشتگی و ایثار بودیم. ما از فضای مجازی برای برگزاری مراسم و درس های دانشگاهی استفاده کردیم و اساسا در آینده هم پس از کووید ۱۹ از این شبکه های مجازی می توانیم بسیار استفاده نماییم.
رئیس مرکز قلب تهران، اظهار داشت: بزرگ ترین حفاظت از خودمان و خانواده و جامعه این است که ماسک بزنیم و نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نماییم.

در همین حال، علیرضا حاج قاسمی مدیر اجرایی مرکز قلب تهران، به اقدامات این مرکز در ایام آغازین انتشار کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: خوشبختانه سال قبل دستگاههای تولید اکسیژن بیمارستان را تعویض کرده بودیم در نتیجه از نظر اکسیژن کمبودی نداشتیم.
وی اظهار داشت: درصد حمایت و مشارکت مردمی در بحران ها در فرهنگ و جامعه ما بسیار بالا است و همه کمک می کنند.
حاج قاسمی افزود: با استفاده از بستر اینترنت و شبکه های مجازی توانستیم خیلی از برنامه ها را به صورت غیرحضوری برگزار نماییم. باید همچنان آموزش ها ادامه داشته باشد تا نگرانی و ترس کادر درمان و کارکنان از بین برود تا بتوانیم به بیماران بهتر رسیدگی نماییم.
وی اضافه کرد: وزارت بهداشت برای کووید ۱۹ باید سیاست گذاری و برنامه ریزی های خاصی داشته باشد و برای این سیاست گذاری ها حتما از بیمارستان هایی که درگیر این بیماری بودند نظرسنجی کند و این بیمارستان ها را دخیل کند.
مدیر اجرایی مرکز قلب تهران، تصریح کرد: با همه تحریم ها، کل کشور و بخصوص دانشگاه علوم پزشکی تهران توانست در مقایسه با کشورهای اروپایی در کنترل بیماری کرونا سربلند باشد.


منبع:

1399/09/12
13:21:47
5.0 / 5
1361
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد