محققان انگلیسی دریافتند؛

ارتباط بین سلامت قلبی تنفسی و سلامت روان

ارتباط بین سلامت قلبی تنفسی و سلامت روان

نتایج یك تحقیق جدید نشان میدهد عدم تناسب و هماهنگی سلامت قلبی تنفسی و قدرت عضلانی رابطه قابل توجهی با سلامت روانی وخیم دارد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه کالج لندن، ارتباط آشکاری بین تناسب اندام نامناسب و خطر بروز علایم افسردگی، اضطراب یا هر دو گزارش کرده اند.
نتایج این مطالعه بر روی ۱۵۰ هزار نفر نشان داد که تناسب قلبی تنفسی و قدرت عضلانی بطور مستقیم در ریسک بیشتر سلامت روانی وخیم نقش دارند.
دو مورد از شایع ترین مشکلات سلامت روان عبارتند از افسردگی و اضطراب.
شواهد زیادی نشان میدهد که تحرک فیزیکی به پیشگیری یا درمان مشکلات سلامت روان کمک می نماید.
در این مطالعه، پژوهشگران داده های بیش از ۵۰۰ هزار نفر در رده سنی ۴۰ تا ۶۹ سال را در انگلستان، ولز و اسکاتلند بررسی کردند.
محققان در ابتدای مطالعه تناسب قلبی تنفسی و همین طور قدرت عضلانی شرکت کنندگان را ارزیابی کردند. ۷ سال بعد، اضطراب و افسردگی افراد با بهره گیری از دو پرسشنامه بالینی بررسی گردید.
محققان دریافتند شرکت کنندگانی که از لحاظ تناسب قلبی تنفسی و قدرت عضلانی در سطح پایینی قرار داشتند، ۹۸ درصد بیشتر با احتمال ابتلاء به افسردگی و ۶۰ درصد بیشتر با احتمال اضطراب روبرو بودند.
محققان اذعان دارند که فرد می تواند در مدت ۳ هفته بطور مدلول داری آمادگی جسمانی خودرا بهبود بخشد. بر همین اساس، ممکنست خطر ابتلاء به مشکلات روحی روانی تا ۳۲.۵ درصد کم شود.

1399/09/03
13:49:55
5.0 / 5
1241
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد