پروازهای آزمایشی ایرفرانس-كی ال ام برای حمل واكسن كرونا

پروازهای آزمایشی ایرفرانس-كی ال ام برای حمل واكسن كرونا

شركت هولدینگ ایرلاین ایرفرانس-كی ال ام در بین ایرلاینهایی است كه برای چالش حمل میلیونها دوز واكسن كووید ۱۹ كه باید در وضعیت دمایی خاصی نگهداری شوند، آماده می شود.به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، واکسنهای ساخت شرکتهای فایزر و مُدرنا که به تازگی نتایج موفقیت آمیزی داشته اند، هنوز موافقت نهایی رگولاتورها را کسب نکرده اند اما داروسازان، لجستیک آنها و فراهم کنندگان خدمات حمل و نقل، برای فعال کردن برنامه های حمل محموله های واکسن کووید ۱۹ منتظر چراغ سبز نمی مانند.

ایرفرانس-کی ال ام که به مدت چند دهه تجربه حمل دارو و واکسن در شرایط دمایی کنترل شده را داشته است، آماده انجام پروازهای آزمایشی در ایام آینده برای حمل محموله های واکسن ساختگی از هاب کی ال ام در شیفول آمستردام می شود.

به دلیل شرایط ویژه ای که واکسنهای فایزر و مُدرنا باید در آنها نگهداری شوند - واکسنها باید در دمای منفی ۸۰ درجه سلسیوس و منفی ۲۰ درجه نگهداری شوند - مأموریت حمل واکسنها پیچیده شده است.

کریستوفر بوشه، مدیر بخش بار ایرفرانس ضمن اشاره به حجم عظیمی واکسن که مقرر است در سطح جهانی توزیع شود، در اینباره اظهار داشت: این چالش لجستیکی بزرگی خواهد بود و مشکل دیگر کنترل دماست.

برنامه ریزی و آماده سازی برای حمل هوایی واکسن کووید ۱۹ در حالی انجام می گیرد که سفرهای هوایی جهانی محدود شده اند و ایرلاینها اخطار داده اند که محدودیتهای سفر، حمل هوایی محموله های واکسن را با چالش روبرو خواهد نمود چونکه حدود ۴۵ درصد از محموله های جهانی توسط هواپیماهای مسافربری حمل می شوند.

بر اساس گزارش رویترز، فلوران گراند، مدیر بخش بار دارویی ایرفرانس-کی ال ام اظهار کر: د بعید نیست این شرکت برای حمل واکسن کووید ۱۹، جتهایی که زمین گیر شده اند را به پرواز برگرداند.
1399/08/29
12:11:16
5.0 / 5
1482
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد