افزایش بی سابقه مأموریت های اورژانس در استان مركزی

افزایش بی سابقه مأموریت های اورژانس در استان مركزی

سلامت باشی: مركزی رئیس مركز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشكی اراك از افزایش بی سابقه تعداد مأموریت های اورژانس و فوریت های پزشكی در استان بعد از شیوع كرونا اطلاع داد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام علوم پزشکی اراک، دکتر پریا بهرامی اظهار داشت: تماس هایی که منجر به مأموریت می شوند در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، دو برابر افزایش و میزان مأموریت ها هم ۳۵ درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: از زمان شیوع بیماری کرونا، مأموریت های اورژانس پیش بیمارستانی افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.
وی با اشاره به اینکه تعداد مأموریت های تنفسی و عفونی استان هم ۲۵ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: به منظور حفظ جان بیماران و پرسنل اورژانس انجام تمام مأموریت ها با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی انجام می شود.
بهرامی تصریح کرد: همچون این موارد، زدن ماسک برای فرد مشکوک، خودداری از همراهی همراهان بیمار جز در موارد ناهوشیاری و اطفال در کابین و ضدعفونی کابین و وسایل اورژانس پس از انتقال هر بیمار است.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به ترس و اضطراب بوجود آمده در بین مردم به علت افزایش قدرت و سرعت این ویروس و تکمیل ظرفیت بیمارستان ها، تماسهای مشاوره ای مردم هم با پایگاه اورژانس افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.
رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اراک همینطور نقش واحد MCMC را در دوران کرونا بسیار مهم دانست و اضافه کرد: واحد MCMC یا همان واحد پایش و مراقبت های بالینی روزانه تمامی آمار مبتلا به کرونا به تفکیک میزان بستری، متوفیان و خدمات سرپایی را جمع آوری کرده و انتشار می دهد.
وی اظهار داشت: به تازگی هم با رعایت تمامی نکات بهداشتی بیماران کرونایی که با تصمیم مسؤلان، با اتوبوس آمبولانس از بیمارستان امیرالمومنین(ع) به بیمارستان آیت الله خوانساری و همینطور بیماران هماتولوژی از بیمارستان آیت الله خوانساری به بیمارستان امیرکبیر منتقل شدند.1399/08/15
23:11:53
5.0 / 5
1218
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد