هند، آفریقا و آمریكای لاتین كانون های فعلی انتشار كرونا

هند، آفریقا و آمریكای لاتین كانون های فعلی انتشار كرونا

به گزارش سلامت باشی با كاهش شدت شیوع كروناویروس جدید در كشورهای اروپایی حالا كشورهایی در سایرِ نقاط جهان در كوشش برای كنترل هر چه سریع تر همه گیریِ این ویروس هستند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، موارد ابتلای جدید به بیماری کووید-۱۹ در کشورهای اروپایی روند کاهشی پیدا کرده و الان کشورهای هند، آفریقا و آمریکای لاتین به کانون شیوع کروناویروس تبدیل گشته اند.
برزیل، مکزیک و هند از کشورهایی بودند که هفته گذشته رکورد موارد جدید مبتلا شدن طی یک روز را گزارش کردند.
طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) در آفریقا طی مدت ۱۸ روز ۱۰۰ هزار مورد مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ ثبت شده است. آفریقای جنوبی بیشترین آمار را از آن خود کرده است.
حالا موارد مبتلا شدن به این بیماری در هند از انگلیس فراتر رفته است. هند با بیشتر از ۳۰۹ هزار مبتلا در رتبه چهارم جدول مبتلا شدن قرار دارد. افزایش موارد مبتلا شدن در این کشور بعد از آن رخ داد که مقامات هندی مبادرت به بازگشایی مغازه ها، فروشگاه ها و کارخانه ها کردند.
در آفریقا هم موارد مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن رو به افزایش است. الجزایر، مصر، نیجریه، آفریقای جنوبی و سودان بیشتر از ۷۰ درصد موارد فوتی در آفریقا را می سازند. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت آفریقای جنوبی بیشترین صدمه را از شیوع کروناویروس متحمل شده و ۲۵ درصد از مجموع موارد مبتلا شدن در این قاره به این کشور اختصاص دارد.
آمریکای لاتین هم کانون جدید همه گیری بیماری کووید-۱۹ معرفی شده است و برزیل همچون کشورهای این منطقه است که بیشترین موارد مبتلا شدن و فوتی ها را گزارش کرده است. این کشور به لحاظ تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دوم پس ازایالات متحده قرار دارد.
به گزارش یورونیوز، مکزیک هم دومین کشور در این منطقه است که بیشترین تعداد فوتی های کرونا را گزارش کرده است.1399/03/24
14:22:17
5.0 / 5
2365
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد