آمار جهانی همه گیری كووید-19

آمار جهانی همه گیری كووید-19

به گزارش سلامت باشی روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری كووید-۱۹ كه تابحال در ۲۱۳ كشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها از آن حکایت می کند که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به ۴۲۳هزار و ۸۶۶ نفر رسیده و تابحال ابتلای هفت میلیون و ۵۹۸ هزار و ۲۰۱ نفر هم به این بیماری تأیید شده است.
همینطور بنابر تازه ترین آمارها تابحال سه میلیون و ۸۴۲ هزار و ۸۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹تاکنون بهبود یافته اند.
در حالیکه تا چندی قبل اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل گشته بود، حالا آمریکای جنوبی بخصوص برزیل به کانون جدیدی برای شیوع این ویروس تبدیل گشته و سازمان جهانی بهداشت (WHO) هم نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.
همینطور سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اینکه شیوع کروناویروس به صورت کلی در سرتاسر جهان وخیم تر شده، از مقامات کشورها خواسته است تا اقدامات خویش را برای کنترل شیوع این بیماری تشدید کنند.
آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
از طرفی برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و انگلیس هم بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود مختص کرده است.
بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده دو میلیون و ۸۹ هزار و ۷۰۱ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۳۴ قربانی
۲. برزیل ۸۰۵ هزار و ۶۴۹ مبتلا، ۴۱ هزار و ۵۸ قربانی
۳. روسیه ۵۰۲ هزار و ۴۳۶ مبتلا، ۶۵۳۲ قربانی
۴. هند ۲۹۸ هزار و ۲۸۳ مبتلا، ۸۵۰۱ قربانی
۵. انگلیس ۲۹۱ هزار و ۴۰۹ مبتلا، ۴۱ هزار و ۲۷۹ قربانی
۶. اسپانیا ۲۸۹ هزار و ۷۸۷ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۳۶ قربانی
۷. ایتالیا ۲۳۶ هزار و ۱۴۲ مبتلا، ۳۴ هزار و ۱۶۷ قربانی
۸. پرو ۲۱۴ هزار و ۷۸۸ مبتلا، ۶۱۰۹ قربانی
۹. آلمان ۱۸۶ هزار و ۷۹۵ مبتلا، ۸۸۵۱ قربانی
۱۰. ایران ۱۸۰ هزار و ۱۵۶ مبتلا، ۸۵۸۴ قربانی
بعد از آن کشورهای ترکیه با ۱۷۴ هزار و ۲۳ مبتلا، فرانسه با ۱۵۵ هزار و ۵۶۱ مبتلا، شیلی با ۱۵۴ هزار و ۹۲ مبتلا، مکزیک با ۱۳۳ هزار و ۹۷۴ مبتلا، پاکستان با ۱۲۵ هزار و ۹۳۳ مبتلا، عربستان سعودی با ۱۱۶ هزار و ۲۱ مبتلا تابحال بیشتر از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.1399/03/23
20:18:27
5.0 / 5
2323
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد