وزیر بهداشت در حاشیه جلسه دولت خبر داد

اعمال محدودیت تردد برای 5 كلانشهر در تعطیلات پیش رو

اعمال محدودیت تردد برای 5 كلانشهر در تعطیلات پیش رو

به گزارش سلامت باشی وزیر بهداشت اظهار داشت: رئیس جمهور اجازه اعمال محدودیت در پنج كلانشهر تهران، اصفهان، ارومیه، كرج و مشهد را داده و در ایام تعطیل پیش رو محدودیت ها اجرا می شوند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه جلسه هیات دولت امروز، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: باید به موج سوم کرونا بپردازیم که بخشی از کشور را گرفتار کرده است. ما با بررسی هایی که روی ویروس انجام دادیم، متوجه شدیم ویروس گرفتار تغییرات و جهش هایی شده است ؛ گرچه در بیماری زایی هنوز معلوم نیست اما در سرعت انتشار و گرفتار کردن جمعیت کشور برایمان مشخص است که سرعت عمل بیشتری پیدا کرده است.
وی افزود: بنابراین زنگ خطری است برای کشور برای رعایت فاصله گذاری، برای کمتر شدن مسافرت ها و جهت استفاده بیش تر از ماسک. با تشدید شرایط فعلی جریمه ای برای جمعیتی که پروتکل های بهداشتی را مراعات نمی کردند و حقوق دیگران را مورد تهدید قرار می دادند وضع کردیم که امیدوارم با وضع این قوانین در کنترل کرونا موفق شویم.
نمکی اظهار داشت: روز گذشته خدمت رئیس جمهور محترم درخواستی را تقدیم کردم و از ایشان خواستم اجازه دهند در پنج شهر مهم که میزان انتشار ویروس بالا است و امکان دارد گرفتاری های بیش تری پیش آید مثل کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در سه روز تعطیلی منع عبور و مرور و محدودیت اعمال نماییم و ایشان بلافاصله موافقت کردند. امیدواریم با اجرای این مورد در سه روز تعطیلی در کاهش تردد ها در جهت کاهش بیماری قدم هایی برداریم.
وی خاطرنشان کرد: استراتژی هایی تنظیم کردیم که علاوه بر اعمال محدودیت های جدید در قسمت های پرخطر، برنامه های سنگین تری مثل بیماریابی و انجام تست ها صورت دهیم. همکاریهای جدیدی هم با سازمان بسیج و سازمان های مردم نهاد را شروع کردیم.
نمکی در انتها اظهار داشت: با عنایت به فصل سرما برنامه های جدیدی را برای مبارزه با کرونا تدوین کردیم که یکی از اضلاع آن سخت گیری های بیشتر است.
منبع:

1399/07/24
11:26:24
5.0 / 5
1525
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد