معاون بهداشت وزارت بهداشت مطرح كرد؛

شناسایی عابران بدون ماسك با دوربین های پلیس

شناسایی عابران بدون ماسك با دوربین های پلیس

به گزارش سلامت باشی معاون بهداشت وزارت بهداشت، با اشاره به جریمه تخلفات بهداشتی، اظهار داشت: عابران پیاده كه ماسك نمی زنند، با استفاده از دوربین های پلیس، شناسایی و جریمه می شوند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، علیرضا رئیسی، روز یکشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، به تفاوت های آنفلوانزا و کرونا در فصل سرما اشاره نمود و اظهار داشت: ویروس کرونا، نه دارو دارد، نه واکسن موثری و تنها راهی که می توان با کرونا مقابله نمود، رعایت بهداشت فردی است.
وی اضافه کرد: رعایت بهداشت فردی جز با آموزش فرهنگ سازی امکان پذیر نیست.
رئیسی با اشاره به اینکه آنفلوانزا واکسن و دارو دارد، اظهار داشت: خوشبختانه از بابت آنفلوانزا چندان مشکلی نداریم.
وی افزود: دنیا کم کم به این قسمت می رسد که محدودیت های گسترده جواب می دهد.
رئیسی اظهار داشت: اصولاً مقابله با کرونا جز با مسئولیت پذیری مردم شدنی نیست.
وی با بیان اینکه جریمه برای کسانی است که نمی خواهند همراه مردم باشند، افزود: بیشتر از ۵۰ درصد مردم از اواخر فروردین همیشه پروتکل ها را رعایت کرده اند و از همین رو، یک مطالبه مردمی برای برخورد با کسانی وجود دارد که این پروتکل ها را رعایت نمی کنند.
رئیسی اظهار داشت: جریمه افراد دقیقاً مثل کسانی است که کمربند ایمنی را هنگامی رانندگی نمی بندند و اگر پلیس ببیند، جریمه می شوند و اگر نبیند، جریمه نمی شوند.
وی اضافه کرد: راننده تاکسی که ماسک نزده به سادگی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه می شود و رانندگان اتوبوس هم اگر رعایت نکنند، شرکت آن اتوبوس جریمه خواهد شد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ارتباط با جریمه اصناف، اظهار داشت: اگر فردی باشد که خودش ماسک نزند، بار اول اخطار کتبی، بار دوم ۳۰۰ هزار تومان، بار سوم یک میلیون تومان و در نهایت آن واحد صنفی که مشتری های بدون ماسک هم پذیرفته است، پلمب می شود.
وی با بیان اینکه عابر پیاده را پلیس و ناظرین ببینند، اضافه کرد: چهره نگاری با دوربین های پلیس صورت می گیرد. از همان سیستم که برای برخورد با بی حجابی استفاده می شود، برای این افراد هم استفاده می شود.
رئیسی افزود: چون همه اطلاعات افراد وجود دارد، جریمه خواهند شد. جرایم هم به حساب وزارت بهداشت واریز می شود و بنابراین ما از این پول نخواهیم گذشت.
وی با بیان اینکه جریمه پروتکل ها فعلا در تهران اجرا می شود، اظهار داشت: انتظار داریم مردم با رعایت کامل پروتکل ها، اجازه ندهند وضعیت بیماری بدتر شود.


منبع:

1399/07/20
14:34:30
5.0 / 5
1491
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد