برگزاری نشست فوق العاده نحوه استقرار برنامه ارتقای امنیت غذایی دراستان های كم برخوردار

برگزاری نشست فوق العاده نحوه استقرار برنامه ارتقای امنیت غذایی دراستان های كم برخوردار

سلامت باشی: نشست فوق العاده برای هماهنگی و نحوه استقرار «برنامه و الگوی ارتقای امنیت غذایی در استان های كم برخوردار» (طرح باغ) در كارگروه تغذیه و امنیت غذایی دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی اجرا شد.به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا نشست فوق العاده برای هماهنگی و نحوه استقرار «برنامه و الگوی ارتقای امنیت غذایی در استان های کم برخوردار» بمنظور ایجاد هماهنگی لازم در اجرای طرح برای ۸ استان کم برخوردار ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد و توجه ویژه به شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در این استانها و ضرورت تاکید بر استقرار این برنامه، در دستور کار قرار گرفت.

همچنین ضمن ارائه گزارشی از روند انتخاب هشت استان، روش تعامل و همکاری بین بخشی، روش توجیه گروه همتایان و همکاران استانی و پیش بینی یک جلسه مجازی در وزارت کشور و حضورهشت استاندار جغرافیای هدف، جهت هماهنگی اجرای کار در استانها عنوان شد.

در ادامه استفاده از شرایط کنسرسیوم برای سازمان های دولتی و مردم نهاد، که در این برنامه اهداف واحدی را دنبال می کنند، با محوریت سازمان بهزیستی، پیشنهاد شد که مستلزم تدوین یک تفاهمنامه بین وزرای مربوطه است. استفاده از کمک های خیرین و سمن ها و بنیاد برکت، بنیاد علوی و کمیته امداد امام خمینی، بعنوان همکاران و تسهیلگران اقدامات و مداخلات با بخش دولتی در برنامه استقرار طرح باغ دیده شده است.

به گزارش وبدا، این جلسه با حضور دکتر دل پیشه رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و مدعوین از حوزه های سازمان امور اجتماعی کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی، اداره کل بهبود تغذیه روز گذشته در ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شد.

منبع:

1399/03/22
13:47:39
5.0 / 5
2173
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد