نتایج سنگین كووید-19 برای كلیه ها

نتایج سنگین كووید-19 برای كلیه ها

به گزارش سلامت باشی محققان در گزارشی اعلام كردند: بیماری كووید-19 میتواند به كلیه ها صدمه وارد كند و خطر لزوم انجام دیالیز برای این بیماران را افزایش دهد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، همینطور محققان در این مطالعه اخطار دادند که به علت همه گیری بیماری کووید-19 پزشکان باید برای مواجهه با افزایش قابل توجه موارد مبتلا شدن به بیماری مزمن کلیوی آمادگی داشته باشند.
در این مطالعه محققان به بررسی اطلاعات نزدیک به 4000 بیمار مبتلا به کووید-19 که 18 ساله و بالاتر بوده اند و در فاصله 27 فوریه تا 30 ماه مه در بیمارستانی در شهر نیویورک تحت درمان بودند مورد ارزیابی قرار دادند.
طبق مطالعه انجام گرفته نارسایی حاد کلیه در 46 درصد از این بیماران مشاهده شد و حدود یک پنجم از آنان به انجام دیالیز احتیاج پیدا کردند. همینطور موارد فوت در بین بیماران مبتلا به نارسایی کلیه که در بیمارستان تحت درمان قرار داشتند حدود 50 درصد بوده است که این آمار در بین بیمارانی که گرفتار عارضه کلیوی نبوده اند حدود هشت درصد بوده است.
یافته های بدست آمده نشان داد تنها 30 درصد از بیماران مبتلا به کووید-19 که به نارسایی حاد کلیه گرفتار شده بودند از این بیماری جان سالم به در برده و عملکرد کلیه های آنان بهبود پیدا کرده است.
به گزارش هلث دی نیوز، به قول محققان آمریکایی امکان دارد با شیوع بیماری کلیوی بعد از همه گیری بیماری کووید-19 مواجه شویم که در این شرایط تعداد بیمارانی که به دیالیز و حتی پیوند کلیه احتیاج پیدا میکنند، افزایش پیدا میکند.
منبع:

1399/06/25
12:56:05
5.0 / 5
1507
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد