مطالعه جدید نشان می دهد؛

زندگی در نزدیكی چاه های نفت و گاز و افزایش خطر تولد نوزاد كم وزن

زندگی در نزدیكی چاه های نفت و گاز و افزایش خطر تولد نوزاد كم وزن

سلامت باشی: مطالعه جدید نشان میدهد زنان حاملگی كه در نزدیكی چاه های فعال گاز و نفت زندگی می كنند در معرض ریسك تولد نوزادانی با وزن پایین هستند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، پژوهشگران داده های مربوط به حدود ۳ میلیون زایمان انجام شده در مورد زنان کالیفرنیایی ساکن در ۱۰ کیلومتری چاه نفت یا گاز بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵ را بررسی کردند.
محققان دریافتند بانوانی که در فاصله کمتر از ۱.۵ کیلومتری یک چاه نفت یا گاز زندگی می کردند در مقایسه با زنان ساکن با فاصله بیشتر از این نوع چاه ها، ۴۰ درصد بیشتر با احتمال تولد نوزاد کم وزن روبرو بودند.
«راشل مورلو فراش»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، در این زمینه می گوید: «تولد کودک کم وزن و کوچک می تواند بر رشد نوزاد تاثیر گذاشته و ریسک مشکلات سلامت را در اوایل کودکی و حتی بزرگسالی افزایش دهد.»
طبق یافته ها، نوزادان کامل بدنیا آمده در نزدیکی چاه ها به طورمیانگین ۳۶ گرم کوچک تر از نوزادانی هستند که در حوالی اینگونه چاه ها به دنیا نیامده اند.
به گفته پژوهشگران، غالباً در سایت های گاز و نفت، آلاینده های هوا و آب، نور اضافی بیش از حدزیاد و سروصدا تولید می شود. اما هنوز معین نیست که دقیقاً چه مواردی در تولد نوزاد کم وزن نقش دارد و تنها چنین رابطه ای مشاهده شده است.

1399/03/19
23:33:18
5.0 / 5
2231
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد