البرز در زمره استان های پیشرو در درمان ناباروری قرار گرفت؛

درمان ناباروری با استفاده از جنین های فریز شده زوجین

درمان ناباروری با استفاده از جنین های فریز شده زوجین

به گزارش سلامت باشی البرز مدیریت مركز تخصصی درمان ناباروری ابن سینا شعبه استان البرز اظهار داشت: از هر ۱۰ زوج رجوع كننده برای درمان ناباروری به مركز ابن سینای كرج، حدودا پنج زوج تجربه شیرین حاملگی را خواهند داشت.


دکتر مهشید بذرافکن در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در آستانه سومین سالگرد افتتاح مرکز درمان ناباروری ابن سینا در بیمارستان کمالی، با تلاش روزافزون و همکاری تیم تخصصی و کادر درمانی مرکز ابن سینای کرج، شاهد افزایش میزان موفقیت در درمان ناباروری به روش IVF در استان البرز و افزایش حاملگی های مثبت در مرداد ماه سالجاری بودیم.
بذرافکن افزود: این مرکز با به کارگیری تکنولوژی های نوین و با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در روزهایی که جهان و کشور عزیزمان، شاهد همه گیری بیماری کویید ۱۹ است مرکز ابن سینای کرج توانست رکورد قبلی خویش را در موفقیت IVF بدون استفاده از تخمک و جنین اهدایی افرایش دهد و در مرداد ماه سالجاری با ثبت ۴۵ درصد حاملگی از مجموع زوجین تحت درمان و ثبت ۴۷ درصد از انتقال جنین های فریز شده قبلی خود زوجین، رکورد قبلی استان البرز و مرکز را به میزان سه درصد بهبود بخشد.
وی تصریح کرد: حالا زمان آن فرا رسیده است که استان البرز هم در زمره استان های پیشروی کشور در زمینه درمان ناباروری قلمداد شود.
وی ادامه داد: این درصد موفقیت به زبان ساده تر معنای این است که از هر ۱۰ زوج رجوع کننده برای درمان ناباروری، حدودا پنج زوج تجربه شیرین حاملگی را خواهند داشت.
بذرافکن در انتها خاطرنشان کرد: در جهت سیاست های حمایتی دولت جهت افزایش جمعیت، الان مرکز ابن سینای بیمارستان کمالی با افتخار، پذیرای زوجین نابارور از برخی استان های غربی کشور است که نشانگر امکان رقابت این مرکز با سایر مراکز پایتخت است.منبع:

1399/06/17
12:37:13
5.0 / 5
1553
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد